banner461

Nevşehir'de maske takmayan 13 kişiye para cezası kesildi

Koronavirüs ile mücadele konusunda Nevşehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Ekipler işyerlerinin İçişleri Bakanlığı’nın genelgelerine uyup uymadığını denetliyor.

banner503
Nevşehir'de maske takmayan 13 kişiye para cezası kesildi
19 Eylül 2020 Cumartesi 14:19

banner143
banner134

Koronavirüs ile mücadele konusunda Nevşehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Ekipler Koronavirüs (Covid-19) “Şok Uygulama-7" kapsamında Nevşehir'de işyerlerinin İçişleri Bakanlığı’nın genelgelerine uyup uymadığını denetliyor.

Koronavirüs (Covid-19) salgınından ülkemizi ve vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek için İçişleri Bakanlığı Genelgeleri ve Nevşehir İl Hıfzıssıhha Kurulu kararlarına istinaden;

Nevşehir Emniyet Müdürlüğünce 16 Eylül 2020 Çarşamba günü, İlimiz Merkezinde ve ilçelerimizde 19 ekip ve 116 personelin katılımı ile gerçekleştirilen “Şok Uygulama-7" kapsamında;      

- Sosyal Mesafe ve Maske Kullanma Zorunluluğu kuralına Uymayan 327 şahsa gerekli uyarılarda bulunulmuş, 152 şahıs sorgulanmış, 377 işyeri, 10 toplu taşıma aracı, 9 ticari taksi, 12 özel araç, 26 park-bahçe ve 2 yürüyüş/mesire alanı kontrol edilerek Koronavirüs  tedbirleri kapsamında rehberlik edici/bilgilendirici faaliyetlerde bulunulmuştur.

- Yapılan denetimler neticesinde, "Maske kullanma zorunluluğuna" uymadığı gerekçesiyle 13 şahıs hakkında gerekli idari işlemler yapılmak üzere tutanak tanzim edilmiştir.

Güven Şehir… Nevşehir… #MehmetArtunay #NevşehirİlEmniyetMüdürlüğü


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.