banner461

Nevşehir'de Sürücüler Kontrollü Geçiş İçin Uyarıldı

Nevşehir Emniyeti Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Özellikle Şehirlerarası Karayolu üzerinde sürücülere kontrollü geçiş uyarısında bulunuyor....

banner15
Nevşehir'de Sürücüler Kontrollü Geçiş İçin Uyarıldı
05 Temmuz 2016 Salı 03:20

banner143
banner134
Kazaların önlenmesi ve bayram tatilinin karayolunda kontrollü sağlanması için hatırlatmada bulunan Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, sürücülerden 3 saatlik mesafe ile istirahat etmeleri yönünde uyarılarda bulunuyor.

Bayram tatili sonuna kadar özellikle Nevşehir istikametinden Ankara istikametine giden yolcu yoğunluğunun yaşandığı Acıgöl ve Hacıbektaş karayolu ile Kayseri istikametine giden yoğunluğunun yaşandığı Avanos ve Ürgüp karayolu üzerinde yapılan uyarı çalışmalarına Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünden 3 sabit, 1 devriye, 1 radar olmak üzere toplamda 5 polis ekibi katılıyor.

Sürücüler karayolu üzerinde: Dikkat dağınıklığı, emniyet kemeri, yorgunluk, aşırı sürat ve hava sıcaklıkları noktasında dikkatli olmaları ve tedbir almaları hususunda uyarılıyor. 

Nevşehir merkez ve ilçeleriyle, Karayolu üzerinde yapılan alkol, emniyet kemeri, hız gibi kontrol ve uygulamaları bayram öncesinde olumlu bulduklarını anlatan sürücüler ise polisin çalışmalarını doğru bulduklarını söyledi.

Karayolu üzerinde seyir halinde bulunan ve polisin çalışmalarını değerlendiren sürücüler, “Uygulamalar çok güzel, sürekli çevirmeler var. Bu yıl yapılan uygulamalar ramazan ayı nedeni ile çok faydalı uyarıları dikkate alarak sevdiklerimizin yanına ulaşacağız.”dediler.

Hız sınırının aşılmaması için yapılan radar uygulamalarına takılan sürücüler ise bir sonraki uygulama alanında polis tarafından durdurularak aşırı hız yapmamaları konusunda bekletiliyor.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner517

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.