banner461
banner195

Nevşehir'de Yağmur! Trafik felç! Manzara değişmedi!

Nevşehir'de yaklaşık bir saat yağan sağanak yağmur trafiği felç etti . Yağmur sularının sele dönüşmesi sonucu şehir içi adeta göle döndü.

Nevşehir'de Yağmur! Trafik felç!  Manzara değişmedi!
23 Mayıs 2016 Pazartesi 18:33

banner143
Nevşehir'de yağan yağmur trafiği felç etti
İlgili Galeriye Git
banner134
Nevşehir il merkezinde aniden bastıran sağanak yağmur yaklaşık 1 saat sürdü. Sadece bir saatte metre kareye 23 kg yağışın düştüğü il merkezinde hayat felç oldu. Yağmur sularının aniden sele dönüşmesi nedeniyle şehir içindeki yollar suyla kaplandı.

Yağmur sularının sele dönüşmesi sonucu şehir içi adeta göle döndü. Araçları suya kapılan sürücüler trafikte, yayalar ise kaldırımlarda zor anlar yaşadı.

Nevşehir'de öğleden sonra etkili olan sağanak yağış, trafikte olumsuzlukları beraberinde getirdi. Şiddetli sağanak yağış nedeniyle yol üzerinde Biriken yağmur suları sürücülere zor anlar yaşattı. Su birikintisinden geçmeye çalışan birçok araç, kavşakta mahsur kaldı. 


Özellikle Eski Kayseri Caddesi , Atatürk Bulvarı , Nevşehir sanayisi girişi ile Nevşehir Devlet Hastanesi Şifa kavşağı köprüsü üzerindeki yolların suyla kaplanması ile birlikte trafikte bulunan bir çok araç sürücüsü araçlarının içerisinde mahsur kaldı.  Saatlerde araçlarından inemeyen sürücülerin yardımına belediye ekipleri yetişti. Çok sayıda halk otobüsü de sel nedeniyle trafikte mahsur kalırken olay yerine gelen çekiciler yardımı ile kurtulmayı başardılar.

Yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlarda tıpkı sürücüler gibi zor anlar yaşadı. Şiddetli Yağmurla birlikte Nevşehir'de  yine tanıdık manzara oluştu. Kaldırımların suyla kaplanması nedeniyle duraklara ve bahçe duvarlarına sığınan bir çok vatandaş uzun süre buralarda bekleyerek sel sularının azalmasını bekledi. Duraklarda kalan yaşlı vatandaşları belediye itfaiye erleri sırtlarında taşıyarak kurtardı.Nevşehir Belediyesine bağlı ekipler ise yağmurdan kilitlenen yolları açmak için çalışmalar yaptı. Taşan rögarları açmak için belediye ekipleri yoğun çaba gösterdi. Meteoroloji, Nevşehir'de sağanak yağışın önümüzdeki günlerde de etkili olmasının beklendiğini bildirdi.
Vatandaşlar Yetkililerden , yağışla birlikte yaşanan bu alışık manzaraların son bulması için gerekli tedbirlerin biran önce alınarak çözüm bulunmasını istediler.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.