banner421
banner461
banner195

Nevşehir'de Yuvasız Kuş Kalmayacak

Nevşehir Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Doğal Yaşama ’Kuş Yuvası’ Desteği...

Nevşehir'de Yuvasız Kuş Kalmayacak

banner143
banner134
Nevşehir Orman İşletme Müdürlüğü doğal yaşama katkıda bulunmak adına özel olarak yaptırdığı kuş yuvalarını şehrin dört bir yanındaki ağaçlara yerleştiriyor.

Ekosistemde yaban hayatının önemine vurgu yapan Nevşehir Orman İşletme Müdürü Aykut Satırlı, "Yüce Mevlamız sebepsiz bir çöp dahi yaratmamıştır. Etrafımızda gördüğümüz tüm canlıların ekosistemde bir görevi var. Bu düzeni bozmamak adına kent ortamında yuva yapmakta zorlanan kuşlar için yuvalar yaptık. Tabiri caizse artık Nevşehir'de yuvasız kuş kalmayacak" dedi.

 Nevşehir Orman İşletme Müdürü Aykut Satırlı FİB Haber Merkezimize yaptığı açıklamasında;"Orman İşletme Müdürlüğümüzce 2016 yılında 600 adet kuş yuvası yaptırılarak geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda öncelikle okullarımıza cami ve kurslarımıza ve mezarlıklarimizda ki ağaçlara takılarak kuşlarımıza yuva oluşturulmak istenmekte olup , işletme müdürlüğümüze başvuran okul mudurleri  din görevlilerimiz ve muhtarlarımıza ücretsiz verilecektir dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Esin C - 2 yıl önce
Çöp konteynerleri yer altına indirildiği için sokaktaki hayvanlar yemek bulamıyolar ac ve sefil sekilde can veriyorlar. Sokaklardaki kimsesiz hayvanlar içinde beslenme odakları ve suluklar istiyoruz....