banner461

Nevşehir'den kısa kısa haber turu...

Nevşehir ve ilçelerinde sizler için derlediğimiz günün gelişen bazı olaylarından haberleri kısa başlıklarla veriyoruz.

banner503
Nevşehir'den kısa kısa haber turu...
10 Ağustos 2020 Pazartesi 15:38

banner143
banner134

Nevşehir ve Kapadokya Bölgesinde yaşanan  gelişmeleri sizler için derledik. İşte Nevşehir Merkez ve bazı ilçelerinde meydana gelen günün son dakika gelişmeleri ve öne çıkan haberler.

Nevşehir'de Vatandaş Mahallesine sahip çıktı

Geçtiğimiz günlerde gündeme getirilen Bekdik mahallesi isminin değiştirilmesi önerisine mahalle sakinleri sıcak bakmadı. Mahalle sakini çoğu vatandaşın ortak düşüncesi Bekdik mahallesi isiminin devamı ortak görüşü oldu. Edindiğimiz bilgilere göre, Nevşehir Belediyesi tarafından yapılan anketlerde de sonuç BEKDİK isminin kalması yönünde olduğu bilgisine ulaştık. Ne diyelim yanlış hesap Nevşehir Belediyesinden dönermiş... Hassasiyetleri için Bekdik mahalle sakinleri ve Belediye Başkanımız Sayın Rasim Arı'ya teşekkür ediyoruz.
 

Nevşehirli minik Rabia için uygun donör hâlâ bulunamadı! 

Nevşehirli 11 yaşındaki yavrumuz Rabia için henüz uygun donör hâlâ bulunamadı. Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavisi süren On bir yaşındaki Nevşehirli Rabia Eraslan’a, Aplastik Anemi tanısı konuldu. Hastanede tedaviye alınan minik Rabia, hayata tutunabilmek için ilik nakli bekliyor.

Kök hücre bağışı için Türkiye'nin her yerindeki KIZILAY MERKEZLERİNE gidip KÖK HÜCRE bağışçısı olabilirsiniz.

“KÖK HÜCRE VE KAN BAĞIŞI” için Vicdanın şehri Nevşehirli tüm halkımızı Kızılay Nevşehir Şubesine kan bağışına davet ediyoruz. Sizde birine umut ışığı olabilir, bir cana hayat verebilirsiniz. Kampanyaya katılarak duyarlılık gösterecek herkese FİB Haber Merkezi olarak teşekkür eder, bilginize sunarız. 

Karasenir Köyünde Su Sıkıntısı

FİB Haber WhatsApp ihbar hattımıza gelen bir ihbarda Karasenirli vatandaşımız köylerinde yaşanan su sıkıntısını dile getirdi;  Kozaklı ilçesine bağlı Karasenir köyünde arafe günü, Kurban bayramının 1. günü ile son 3 gündür şebeke suları akmıyor. Susuz kaldığımız için hiçbir ihtiyaçlarımızı karşılayamıyoruz. Özellikle pandemi sürecinde suyun ne kadar hayati önem taşıdığı bilinmektedir. Mutfak, Banyo ve tuvalet... Bizimle maalesef ilgilenende yok. Koronavirüs salgınında "Hijyen" için köyümüzde su sorunun çözümlenmesini bekliyoruz. Kimseye sesimizi duyuramıyoruz sizlerden yardım bekliyoruz. 

Tatlarin'de de Su Sıkıntısı Yaşanıyor...

Yine FİB Haber WhatsApp ihbar hattımıza gelen bir ihbarda; Nevşehir'in Acıgöl ilçesine bağlı Tatlarin kasabasında çok büyük bir SU SIKINTISI vardır. Bu yüzden yaklaşık olarak 15 - 20 gündür halkımız perişan olmuştur. Bayramda olsun, cenazesi olanlarımız olsun hep dökme suyla değirmen döndürmeye çalışıyoruz ve büyük sıkıntıdayız. Hayvanlarımızda susuz kaldı, bahçedeki sebzelerimiz susuzluktan kurudu. Sayın devlet büyüklerimin bu konuyla yakından ilgilenmelerini rica ediyorum. ALLAH razı olsun inşallah...

Sayılı günler kaldı! Kapadokya'da Perseid meteor yağmuru büyüleyecek...

Perseid göktaşı yağmuru olarak adlandırılan Göktaşı yağmuru için geri sayım başladı. Halk arasında yıldız kayması olarak da bilinen göktaşı yağmuru, 12 ve 13 Ağustos 2020 gecesi Nevşehir Kapadokya Bölgesinden de çıplak gözle görülebilecek.

Kaymaklı Belediyesi Belediye İş Sendikası İle Sözleşme İmzaladı

Nevşehir Kaymaklı Belediye Başkanlığı bünyesindeki Kaymaklı Belediye Personel Ltd. Şti. ve Belediye-İş Sendikası Niğde Bölge Başkanlığı arasında işçilerin maaşları için sözleşme imzalandı.

Toplu İş sözleşmesine Kaymaklı Belediye Başkanı Harun Çekiç, Belediye-İş Sendikası Niğde Bölge Başkanı Yusuf Karaca katıldı. Yapılan görüşmeler sonunda anlaşma sağlanarak Belediye bünyesinde kurulmuş olan şirkette çalışan işçiler için Çekiç ve Karaca toplu iş sözleşmesini imzaladı.

Nevşehir ve ilçelerinde koronavirüs denetimleri devam ediyor...

İçişleri Bakanlığı’nın koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında ‘Sağlık İçin Hepimiz İçin’ sloganıyla 81 vilayette başlattığı denetimlere, Nevşehir il genelinde bugün de devam edildi. Düğün salonları, lokanta, pastane, kahvehane, kafe, berber, kadın kuaför, güzellik salonu gibi yerler başta olmak üzere tüm iş yerleri maske-jijyen ve sosyal mesafe ile alınan tedbirler konusunda denetleniyor.

Yola çıkacaklar dikkat! İşte Karayollarında son durum

Kara yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor. 

Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine göre, 

-Nevşehir-Niğde yolunun 9-12. kilometrelerindeki üstyapı yenileme ve köprülü kavşak yapım çalışmaları dolayısıyla ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden kontrollü sağlanıyor.

-Kırşehir-Hacıbektaş-Nevşehir yolunun 8-12. kilometrelerinde köprülü kavşak ve yapım çalışmaları yüzünden ulaşım kontrollü gerçekleştiriliyor.

KAYIP ARANIYOR

Topaklı Köyü Muhtarlığından yapılan duyuruda; "Özkanak Kasabasından Muhammed Pişkin Kaybolmuştur. Görenlerin İnsaniyet Namına Muhtarlığımıza bildirilmeleri Rica Olunur!" İşte kayıp gencimizin fotoğrafı;


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.