banner461
banner195

Nevşehir'den Kısa Kısa Haberler

Nevşehir Merkez ve ilçelerinde meydana gelen günün son dakika gelişmeleri ve öne çıkan haberler.

Nevşehir'den Kısa Kısa Haberler
22 Nisan 2016 Cuma 14:30

banner143
banner134
Özkonak Ceneviz Vadisinde çevre düzenlemesi devam ediyor

Avanos ilçesine bağlı Özkonak beldesinde bölgeye özgü kayadan oyma mağaraların bulunduğu Ceneviz Vadisinde çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor.


Nevşehir'de 13 Köy Yağmur duasına Çıkıyor
Nevşehir'in Gülşehir ilçesine bağlı Yakatarla köyünde kurak ve yağışsız hava sebebiyle 23 Nisan 2016 Saat. 11:00 de vatandaşlar 13 köyle birlikte yağmur duasına çıkıyor.

Kış aylarında yeterli yağışı alamayan Gülşehir’in köyleri toprağa bırakılan mahsullerin kurumaması için yağmur duası yapılacak.
23 Nisan 2016 Cumartesi günü Gülşehir Yakatarla köy meydanında saat 11:00’da başlayacak olan yağmur duasına Terlemez, Oğulkaya, Yalıntaş, Kızılkaya, Ovaören, Gökçetoprak, Kızılköy, Tuzköy, Hamzalı, Emmiler, Abuşağı ve Fakuşağı köylerinden çiftçiler katılacak. 
Düzenlenen yağmur duasına bütün çiftçileri davet eden Yakatarla köyü Muhtarı Duran Çetin, “Köylerimize yağmur ve bereket duası yapacağız. Çiftçilerimiz kış mevsiminde istedikleri yağışları alamadıkları için mahsulleri kuruyacak konuma geldi. Çoğu çiftçilerimiz borç batağına gömülmüş durumda. Allah bütün çiftçilerimizin yardımcısı olsun.” şeklinde konuştu.

SGK'dan Derinkuyulu vatandaşlara yönelik bilgilendirme toplantısı

Sosyal Sigortalar Kurumu (SGK) Nevşehir İl Müdürlüğü tarafından Derinkuyu ilçesinde vatandaşlara yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Derinkuyu Ziraat Odası Başkanlığı tarafından Kurumumuzun girişimleri sonucunda SGK İl mudurlugunden getirtilen yetkili uzman şef ve elemanların katılımı ile Hizmet binamızda emeklilik, SGK,bağ-kur ve diğer iş ve işlemler için çiftçimize hizmet ayağında verildi. Yoğun talep ve katılım olması sonucunda senede birkaç defa kurumumuzun koordine ve planlamasında yerinde hizmet verilecektir.

Gülşehir noteri görevine başladı

Gülşehir ilçesinde Hacer Dinç'in Aksaray Ortaköy Noterliği'ne atanması sonrası boşalan Gülşehir Noterliği'ne, Trabzon Şalpazarı Noteri Hayriye Belkıs Akpınar atandı.

Gülşehir Kaymakamı Murat Ertekin, göreve başlayan Akpınar'ı ziyaret ederek yeni görevinde başarı diledi.

Akpınar, burada yaptığı açıklamada, doğal ve kültürel yapısıyla öneme sahip olan ilçede görev yapmaktan mutlu olacağını ifade etti.

Nevşehir Spor, Çat Gençlik Spor İle Final Maçına Çıkacak

Bölgesel Amatör Lig 6. Grupta mücadele eden ve sezonu üçüncü sırada tamamlayan Nevşehir Spor hafta sonunda 1. Amatör Lig şampiyonu Çat Gençlik Spor ile gelecek yıl Bölgesel Amatör Ligde mücadele edebilmek için mücadele edecek.
2016-2017 futbol sezonunda Bölgesel Amatör Ligde mücadele edecek takım hafta sonunda oynanacak olan Nevşehir Spor, Çat Gençlik spor final maçı ile belli olacak. Son beş sezondur Bölgesel Amatör Ligde mücadele eden ancak bir türlü 3. Lige çıkamayan Nevşehir Spor önümüzde ki yılda Bölgesel Amatör Ligde Nevşehir’i temsil edebilmek için 1. Amatör Lig şampiyonu olan Çat Gençlik Spor ile 24 Nisan Pazar günü Gazi Stadyumunda karşılaşacak.
Nevşehir Spor’un rakibi olan Çat Gençlik Spor, 1 Amatör Ligde sezonu namağlup şampiyon olarak tamamlamıştı.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.