banner421
banner461
banner195

Nevşehir'den Kısa Kısa Haberler

Nevşehir Merkez ve ilçelerinde meydana gelen günün son dakika gelişmeleri ve öne çıkan haberler.

Nevşehir'den Kısa Kısa Haberler

banner143
banner134
Nevşehir Hacı Bekir Kurt Camiinde Mevlit ve Sakalı Şerif  Ziyareti Var

Bugün ( 02.05.5015 Salı ) Miraç kandili dolayısıyla Nevşehir Merkez Erkur Blokları 100.Yıl Parkı yanı Hacı Bekir Kurt Camiinde Yatsı namazından önce Mevlidi şerif okunacaktır.

Mevlidi şerif sonrası Hatim duaları yapılıp Peygamber Efendimizin mübarek sakalı şerifi ziyaret edilecektir. Tüm Nevşehir Halkımızı bekliyoruz.

Forum Kapadokya’dan Anneler Günü’ne Özel Yarışma
Anneler ve Çocuklar En Güzel Pasta Yarışında...
Forum Kapadokya, Anneler Günü’nü çok özel bir yarışmayla kutluyor. 8 Mayıs Pazar günü anneler ve çocukları takım halinde en güzel pastayı yapmak için yarışacak, birinci seçilen anne sürpriz hediyenin sahibi olacak.
Nevşehir'in modern alışveriş ve eğlence merkezi Forum Kapadokya, Anneler Günü’nde çocukları ve anneleri birlikte eğlenceli bir yarışmaya davet ediyor. 8 Mayıs Pazar günü 15.00 – 17.00 saatlerinde yapılacak yarışmada anneler ve çocuklarından oluşan takımlar en güzel pastayı hazırlamak için mutfağa girecek.
 
Eğlenceli yarışmada anneler, en güzel pasta için hünerlerini konuşturacak, annelere çocukları yardım edecek. Jüri oylaması ile birinci seçilecek anne, Forum Kapadokya’dan sürpriz bir hediye kazanacak.


Yılmaz’dan girişimcilere mağdur olmayın çağrısı
Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ 30 Nisan 2016 tarihli resmi gazetede yayınlandı.
Konu hakkında açıklama yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan Yılmaz, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı 9. Etap Projelerinin tamamlanma süresinin 03 Ekim 2016 tarihine kadar uzatıldığını, girişimcilerin mağdur olmamaları için bu tarihe kadar projelerini bitirmeleri gerektiğini bildirdi.


Nevşehirde Kuduz Aşılama Proğramı Sona Erdi.

Nevşehir ​İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından 2016 yılı Kuduz Aşılama Proğramı 29 Şubat-29 Nisan tarihleri arasında Nevşehir genelinde  gerçekleştirildi.
İl Müdürü Okan YILMAZ  Kuduz Hastalığı ve aşılama ile ilgili olarak;
"Kuduz Hastalığı, hem hayvanların hem de bizlerin hayatını tehdit eden, şuur kaybı huzursuzluk ve felçler ile kendini gösteren  bulaşıcı ve ölümcül bir hastalıktır. İlimizde aşılama proğramı boyunca 3368 kedi ve  köpek aşılanmıştır. Kuduz Aşılama Proğramı sona ermesine rağmen kedi ve köpeklerine  aşı yaptıramayan  yetiştiricilerimizin sahipli kedi ve köpeklerini İl /İlçe Gıda Tarım Hayvancılık Müdürlüklerine getirerek aşılatabilirler. Köpek veya kedi tarafından ısırılan kişilerin mutlaka en yakın sağlık kuruluşuna müracaat etmeleri gerekmektedir" dedi.
İl Müdürü Okan YILMAZ Aşılama Proğramların da görev alan tüm personele,   hayvan yetiştiricilerine Kuduz Aşılama Proğramına gösterdiği yoğun ilgiden dolayı teşekkürlerini bildirdi.

Eşine Bıçak Çekti

Nevşehir merkez 350 Evler mahallesinde ki bir okulun bahçesinde kavga eden evli bir çiftin tartışması eşlerden birinin diğerini bıçaklamasıyla son buldu. Eşi tarafından Bıçakalan kişi Nevşehir Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.


Tatlarin’de Hıdırellez şenliği

Nevşehir’in Acıgöl ilçesine bağlı Tatlarin kasabasında Hıdırellez şenliği düzenlenecek.
Baharın gelmesiyle birlikte Tatlarin kasabasında belediye tarafından düzenlenecek olan etkinlikte Tatlarin barajı çevresinde düzenlenecek piknik etkinliği ile Hıdırellez şenliği tertiplenecek.
06 Mayıs 2016 Cuma günü gerçekleştirilecek olan etkinliğe Tatlarin kasabası ve civar köy ve kasabalardan çok sayıda vatandaşın bir araya gelmesi planlanıyor.

 TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR...
Proğrama katılmak isteyen basın mensupları ve vatandaşlarımız için Nevşehir Turizm İl Müdürlüğü binası önünden saat: 12:30-13:00 arasında ÜCRETSİZ otobüs kaldırılacaktır.


Avanos'ta Kadın Emek Pazarı Stant Kuraları Çekildi

Avanos Belediyesinin sosyal belediyecilik ve halk yararına planladığı projelerden birisi daha hayata geçiriliyor.

Proje kapsamında daha önce hazırlıkları yapılan “Kadın Emek Pazarı Stantları” için Avanos Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda kuralar çekilerek stant dağılımları yapıldı.

Avanos Belediyesi Zabıta Müdürlüğümüz tarafından şartnamesi hazırlanan “Kadın Emek Pazarı Stantları” hakkında stant talebinde bulunan kadınlarımıza bilgilendirme yapıldı. Hiçbir vatandaşımız açıkta kalmayacak şekilde adil bir kura yöntemi ile stant dağılımları gerçekleştirildi. Bu kapsamda 20 stanttan 8 tanesi gıda üzerine, 12 tanesi de el işi ve hediyelik ürün üzerine tahsis edildi. Ayrıca iki engelli vatandaşımıza da talepleri üzerine kurasız olarak şartnameye uygun faaliyet göstermek üzere stant tahsis edildi.
Kadın Emek Pazarı Stant Sözleşmesi


Avanos'ta Kaldırımlar Tamamlandı – Yol Çalışmasına Geçildi

Avanos Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü kaldırım ve yol yapım çalışmalarını hız verdi. Avanos’un büyük ve uzun caddelerinden birisi olan Mehmet Akif Ersoy Caddesinde geçtiğimiz haftalarda başlatılan yol çalışmalarında kaldırımların bordür ve parke döşemesi tamamlanarak yolun kilit parke döşemesine geçildi.
Alt yapısı tamamlanan cadde ve sokaklardaki kaldırım ve yollar yeniden imal edilirken, alt yapısı tamamlanmamış olan sokaklarda ise geçici tamirat çalışmaları yürütülüyor. Bunun nedeni ise içme suyu veya doğal gaz hattı geçmeyen sokakların yeniden kazılacak olmasından kaynaklanıyor. Ana caddelerde ise abone bağlantı boruları kullanılmayıp sadece ana su taşıyıcı borular döşeniyor, çünkü bütün abone bağlantıları ara sokaklar üzerinden evlere iletilecek. İçme suyu isale hattı yenileme çalışmalarında abone bağlantıları daha sonra yapılacak ve bu çalışma için de mahalle aralarında tekrar kazı çalışmaları olacak. Bu nedenle yolu bozuk olan sokaklarda belediyemiz tarafından geçici tamirat yoluna gidiliyor.

Avanos'ta 102 Kişilik gönüllü yangın timi oluşturuldu

Avanos Belediyesi İtfaiye Müdürü ile birlikte senkronizasyon içerisinde gönüllülerden oluşan bir kadro ile olası büyük bir yangın felaketine karşı tedbir olarak 102 kişilik bir ekip oluşturuldu.

Ekibin oluşturulmasında gönüllü olarak Mustafa DİNÇ, Avanos’taki bütün iş yerlerini, esnafları, STK’ları ve vatandaşları ziyaret ederek, acil durumlarda yangın söndürme çalışmalarında gönüllü olmak isteyenleri kayıt etti.

Olası bir durumda Belediyemiz tarafından yangına müdahale gönüllülerine toplu mesaj servisi ile bilgi ulaştırılacak. Gönüllüler acil bir durumda belirtilen yere kendi ekipmanları ile gelerek yangın söndürme çalışmalarında görev alacaklar.

Taşeronlardan Gülşehir Belediye Başkanı Arısoy’a teşekkür

Gülşehir Belediyesi bünyesinde çalışan Taşeron İşçiler Başkan Arısoy'a teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.
Önceki dönemlerde Memur ve Kadrolu personellerin almış olduğu banka promosyonu Belediye Başkanı Vahdi Arısoy'un girişimleri sonrasında Gülşehir Belediyesi bünyesinde çalışan Taşeron işçiler de istifade etti.
Banka promosyonu için Teşekkür ziyaretinde bulunan personeller Belediye Başkanı Vahdi Arısoy'a teşekkür ederek çiçek takdim ettiler.
Taşeron İşçiler adına konuşma yapan Nurhan Parlar, “Gülşehir Belediyesinde çalışma hayatımız boyunca ilk defa almış olduğu banka promosyonundan dolayı Başkana teşekkürü bir borç biliyoruz Başkanımızın Taşeron işçilere verdiği önem ve değeri biliyoruz ve bunun içinde büyük bir öz veri ile çalışıyoruz Allah razı olsun” dedi.
Personellerin sorunlarını ve iş akışı ile bilgi alan Başkan Vahdi Arısoy, “Gülşehir'i adeta şantiyeye çevirdik Biz Gülşehir'e hizmet etmek için buradayız. Bizim maaşımızı da sizin maaşınızı da vatandaş veriyor” diyen Başkan Arısoy, “Sonuç itibariyle ben dahil olmak üzere hepimiz, bu şehirde yaşayan insanların hizmetkarıyız. Ona göre düşüneceğiz, ona göre çalışacağız, çalıştığımız işin de hakkını vereceğiz. Dolayısıyla bulunduğumuz durumun, bulunduğumuz konumun, elde ettiğimiz hakların kıymetini bilelim” dedi.


ÜRGÜP'TEN Kısa kısa..

Ürgüp Belediyesi alt yapı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kanalizasyon ana hattımızın çarşı içerisindeki son bağlantısı Kayseri Caddesi Belediye önünde devam ediyor. Ulaşım alternatif yollardan sağlanıyor. Sabrınıza teşekkür ederiz.


Türkiye Üç Bant Bilardo Şampiyonası, Ürgüp'te devam ediyor..
Türkiye Üç Bant Bilardo Şampiyonası, Ürgüp'te başladıTürkiye Bilardo Federasyonu tarafından Nevşehir'in Ürgüp Kaymakamlığı ve Ürgüp Belediyesi'nin katkılarıyla 20 masada düzenlenen Üç Bant Bilardo Şampiyonası ikinci etap müsabakaları, Ürgüp Spor Salonu'nda devam ediyor.

Ürgüp'te Bilim fuarı sergisi açıldı
Ürgüp ilçesinde Ayşe Sağdıç Çok Programlı Anadolu Lisesince 02-03 Mayıs 2016 tarihleri arasında sergilenecek olan "TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı" açılışı  Ürgüp Kaymakamı Alper Balcı, Belediye Başkanı Fahri Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Savaş Özdemir, Şube Müdürleri Nilay Gökdeniz, Soysal Güden ve diğer okul müdürlerinin yanı sıra okul öğretmen ve öğrencilerinin  katılımı ile gerçekleştirildi.
Katılımcılar sergide, projeleri yerinde tek tek inceleyerek çalışmalarından dolayı emekleri geçen idareci, öğretmen ve öğrencileri tebrik ettiler.

Nevşehir'de Telefonla Dolandırıcılık

Nevşehir'de telefonla aradıkları kişiye kendilerini polis olarak tanıtarak dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla yakalanan 2 kişi tutuklandı.


NEHÜ’DE NEVŞEHİRLİ YAZARLAR VE ESERLERİ SERGİDE BULUŞTU

Nevşehirli Damat İbrahim Paşa’nın Haziran 1726 tarihli fermanıyla 18-20 hanelik bir köy olan Muşkara’nın Nevşehir adıyla anılmasının ve kaza statüsüne kavuşmasının 290. yılı vesilesiyle Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ve Nevşehir Valiliği  iş birliği ile 2-4 Mayıs 2016 tarihleri arasında düzenlenen ‘2. Uluslararası Nevşehir Tarih ve Kültür Sempozyumunda Nevşehirli yazarların eserleri sergilendi.
 
 ‘Değerlerimiz ve Değerlilerimiz’ ve ‘Geçmiş Zaman Olur ki…’ Konulu Sergi Açılışları Yapıldı. Eski Nevşehir yöresi fotoğrafları ile Nevşehirli yazarların eserleri stantlarda sergilendi. Sergi açılışına katılan Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan ile Nevşehir Hacı Bektaş. Veli ÜniversitesiRektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç stantlarda yazar ve şairlerle bir süre sohbet etti Sergide  Oğuz Özdem, Osman Aytekin, Ayşe Paslanmaz, Sadi Teltik, İbrahim Çerçi, Cemil Gören, İbrahim Yolalan, Mustafa Dinleyen, Hüseyin Seyfi, Ahmet Dirlikyapan, Necati Aslan, Mustafa Kaya, Burak Serdengeçti, Ömer Demir, Mustafa Soner Menekşe, H.İbrahim Tokmak, Ozan Sadık Gül, Yusuf Gültekin, Murat Ertuğrul Gülyaz, Ahmet İslamoğlu Fatma Tatlı, Fuat Çiftçi  yayınlanan eserlerle ilgili bilgiler verildi. 

KOSGEB GENEL BAŞKANI NEVŞEHİR DERSİAD'DA...
KOSGEB Türkiye Genel Başkanı Sayın Recep Biçer. Dersiad Nevşehir Şubesinin Saygın İş Adamalarına Kosgep Hibeleri Hakkında Bilgi Verdi

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.