banner461
banner195

Nevşehir Emniyeti, bayramda tedbirlerini artıracak

Nevşehir Emniyet Müdürlüğü, Ramazan Bayramı münasebetiyle vatandaşların huzur ve güven dolu bir ortamda, bayram tatili geçirmelerini sağlamak amacıyla tedbirlerin artırılacağını açıkladı.

Nevşehir Emniyeti, bayramda tedbirlerini artıracak
03 Temmuz 2016 Pazar 15:08

banner143
banner134
Nevşehir Emniyet Müdürlüğü tarafından Ramazan Bayramının huzur ve güven ortamında geçmesi için çeşitli önlemler alındı. 

Nevşehir Emniyet Müdürü Metin Kalayoğlu, vatandaşın huzurlu bir bayram geçirmeleri için polisin sorumluluk bölgesinde ek tedbirler aldıklarını söyledi. Alışveriş merkezleri, pazar yerleri ve çarşılar gibi bayram öncesi halkın yoğun olarak bulunacağı bölgelerde, kapkaç, yankesicilik ve dolandırıcılık olaylarının önlenmesi amacıyla yaya ve motorize ekip sayısı arttığını belirten Emniyet Müdürü Kurt, vatandaşları sahte para, sahte altın konularında uyardı. Kurt, bayram süresince güvenlik hizmetlerinin yürütülmesinde toplumun desteğinin sağlanmasına yönelik çalışmaların yapılacağını, polis ile halk ilişkilerine özen gösterileceğine dikkat çekerek bayram süresince alınacak tedbirleri şu şeklide sıraladı: “ Yolcu kapasitesinin artacağı göz önünde bulundurularak otobüs terminali, garlarda denetimlere ağırlık verilecek ve toplu taşıma araçları ile duraklardaki kontroller artırılacak. Aranan kişilerin yakalanması ve vatandaşların huzurunu bozacak davranışların men edilmesi için umuma açık istirahat ve eğlence yerlerindeki denetimler sıklaştırılacak. Vatandaşların bayram nedeniyle ziyaret ve tatil amacıyla ikametlerinden uzun süre ayrı kalacakları ve birçok iş yerinin de kapalı olacağı düşünülerek evden ve iş yerinden hırsızlık olaylarının önlenmesi için ek tedbirler alınacak. Bayram öncesi ve süresince mezarlık ziyaretlerinin artacağı değerlendirilerek gerekli güvenlik önlemleri alınacak. Halkın ihbar, istek ve şikayetlerinin değerlendirilmesinde ve takibinde gerekli hassasiyet gösterilecek. Çocuk kayıpları ile ilgili müracaatlarda gerekli işlemler ivedilikle yerine getirilecek” diye konuştu. Otobüs Terminallerinde Bayram Tedbirleri Kurt: “ terminallere giriş ve çıkış yapan bütün otobüslerin takograf, yetki belgesi, zorunlu mali sorumluluk sigortası, fenni muayenesi ile şoförünün alkollü olup olmadığı ve sürücü belgesi kontrol edilecek. Terminallerde takviye denetim personeli görevlendirilecek, terminal ve izin verilen yerler dışında, şehirler arası yolcu otobüsü kalkışlarına izin verilmeyecek. Otobüslerde sürücü, yardımcı personel ve yolcuların emniyet kemeri kullanımına yönelik denetim ve bilgilendirme faaliyetleri yoğunlaştırılacak” dedi.

Nevşehir Emniyet Müdürlüğünden Yapılan Açıklamada, “Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü’nün "2016 Yılı Ramazan Bayramı süresince, şehirler arası ve şehir içi karayollarındaki trafik yoğunluğu ile birlikte trafik kazalarının artacağı öngörülmektedir. Bu kazalar sonucu da birçok vatandaşımız hayatını kaybetmekte, yaralanmakta veya hayatının geri kalan bölümünü engelli olarak sürdürmek zorunda kalmaktadır. Bu nedenle, İl Emniyet Müdürlüğünün trafik birimlerince ilimizde vatandaşlarımızın güven huzur içerisinde seyahat edebilmelerini sağlamak amacıyla, kazalarda ölümlerin önemli bir bölümünün hız ihlali, hatalı sollama, yakın takip, yorgunluk, çalışma ve dinlenme süresi ihlali, kırmızı ışık ihlali, emniyet kemeri ve diğer trafik kuralları ile ilgili yoğun bir denetim yapılması planlanmıştır” denildi.


Nevşehir Emniyet Müdürü Metin Kalayoğlu bu vesile ile tüm Nevşehir halkımızın ve tüm emniyet personelimizin bayramlarını en içten dileklerimle tebrik ederim dedi.

Nevşehir Güncel Haberleri FİB Haber

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.