banner461
banner195

Nevşehir Genelinde Kanser Taramaları Daha Yoğunlaştırılacak

Resmi Gazete’de yayınlanan Kanser Bildirimi ve Kanser Kayıt Merkezleri Yönetmeliği’nin 4.Bölüm 12. Maddesine istinaden İl Kanser Danışma Komisyonu Vali Yardımcısı...

Nevşehir Genelinde Kanser Taramaları Daha Yoğunlaştırılacak
15 Şubat 2017 Çarşamba 12:52

banner143
banner134
Resmi Gazete’de yayınlanan Kanser Bildirimi ve Kanser Kayıt Merkezleri Yönetmeliği’nin 4.Bölüm 12. Maddesine istinaden İl Kanser Danışma Komisyonu Vali Yardımcısı, Halk Sağlığı Müdürü,İl Gıda,Tarım ve Hayvancılık Müdürü,İl Çevre ve Şehircilik Müdürü,İl Sağlık Müdürü,Kanser Erken Teşhis,Tarama ve Eğitim merkezi sorumlusu ile Nevşehir Devlet Hastanesi Yöneticisi ve özel hastane yöneticilerinden teşkil oldu. 2017 yılı 1. dönem toplantısı, Vali Yardımcısı Ahmet Soley başkanlığında yapıldı. 

Oluşturulan Kanser Danışma Komisyonunda yapılacak olan kanser taramalarında paydaş kurumların üzerlerine düşen görevlerde destek olacakları, kanser farkındalık eğitimlerinin, radyo ve tv programlarının yıl içerisinde etkili bir şekilde devam edeceği ve Halk Sağlığı Müdürlüğümüz bünyesinde hizmete giren mobil KETEM tarama aracı ile kanser taramalarının ilimiz köy ve kasabalarında aktif bir biçimde kullanılarak taramaların arttırılması yönünde karara varıldı.

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.