banner461

Nevşehir GÖR-BİR´de yeni dönem rapido kursu açıldı

Nevşehir Halk Eğitim Merkezi , Nevşehir İŞKUR İl Müdürlüğü ve GÖRBİR (Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği) İşbirliğinde Rapido Kursu Açıldı.

banner503
Nevşehir GÖR-BİR´de yeni dönem rapido kursu açıldı
03 Aralık 2019 Salı 10:52

banner143
banner134

Nevşehir Halk Eğitim Merkezi , Nevşehir İŞKUR İl Müdürlüğü ve GÖRBİR (Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği) tarafından düzenlenen önceki dönem kursiyerlere sertifika töreni ve yeni dönem rapido kursu açılışı gerçekleştirildi.

GÖRBİR-Halk Eğitim Merkezi ve İŞKUR işbirliğinde istihdamın artırılmasına katkı sağlanması amacıyla düzenlenen Rapido kursunun başlaması nedeniyle GÖRBİR dernek binasında düzenlenen rapido kursu açılışına, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı,  Nevşehir İl Jandarma Komutanı Hüsamettin Erol,  İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, Nevşehir Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Müdürü Arif Sıddık Barata,  Aile ve Sosyal  Politikalar Nevşehir İl Müdürü Hüseyin Şener, Nevşehir Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Fedekar Koçak, İl Müftüsü Yakup Öztürk, Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş, Nar Belediye Başkanı Süleyman Özçelik, Karapınar Belediye Başkanı Yasin Güneş, Eski Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen, Kavak eski Belediye Başkanı Celal Yiğit, Eski Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız,  Türk Kızılayı Nevşehir Şube Başkanı Ercan Civelek,Görbir Dernek Başkanı Erol Mutlu, Dernek Başkan Yardımcısı Mahmut Kemikkıran ve kürsiyerler katıldı.

Nevşehir'in en aktif Sivil Toplum Kuruluşlarından GÖRBİR derneği başkanı Erol Mutlu yaptığı açılış konuşmasında, kursun 7 ay süre ile devam edeceğini belirtti. Usta Öğreticiliğini Ayşe Hamleci'nin yaptığı kursa katılan dernek üyelerine, katıldıkları her gün için 30 TL harçlık verileceğini ifade eden Mutlu, kursu başarıyla bitiren kursiyerlere ayrıca sertifika verileceğini söyledi.  Mutlu, "Açılışımızı şereflendiren değerli Nevşehir protokolümüze de sonsuz teşekkür ediyoruz" dedi. 

Açış konuşmasın ardından önceki dönem kurslarını başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk'ün okuduğu duanın ardından Kursun açılış kurdelası Nevşehir Valisi İlhami  Aktaş, Belediye Başkanı Rasim Arı ve protokol üyeleri tarafından tarafından kesildi.
 

Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği Başkanı Erol Mutlu, Başkan Yardımcısı Mahmut Sami Kemikkıran ve kursiyerler tarafından karşılanan Vali İlhami AKTAŞ ve Belediye Başkanı Rasim Arı, dernek çalışmaları ile ilgili bilgiler alırken, Nevşehir’de derneğin 500 dolayında üyesinin bulunduğunu kaydeden Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği Başkanı Erol MUTLU, dernek olarak açtıkları kurslardan engelliler için rapido kursu çalışmalarının büyük ilgi gördüğünü ifade etti, yapılan rapido el sanatları çalışmalarını engelli kursiyerleri ile birlikte sergileyerek, kursla ilgili bilgiler aktardı.

Vali Aktaş, Belediye Başkanı Arı ve beraberindeki protokol üyeleri ile kursiyerlerin yeni başladıkları rapido çizim çalışmalarını yerinde incelediler ve çok başarılı bulduklarını ifade ederek kursiyerlere kolaylıklar diledi.

Kurs açılış proğramına katılarak kursiyerlerlele yakından ilgilenen Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'da yaptığı açıklamasında; "GÖRBİR tarafından açılan, Nevşehir İşkur İl Müdürlüğümüzün desteklediği Rapido kursundaki kursiyelerimizi ziyaret ettik. 3 Aralık Dünya engelliler günlerini kutladık. GÖRBİR özel insanlarımız, hemşerilerimiz için gayretle yeni projeler üretiyor, fedakar yönetimimize çabaları için ayrıca teşekkür ediyorum." dedi.

Polis Eşleri Derneği Nevşehir Şube Başkanı Seçgin Artunay proğram sonrası özel insanlara karanfil takdim ederek 3 Aralık dünya engelliler günün kutladı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.