banner461
banner195

Nevşehir'i Temsil Eden Hasan Çavdar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Ziyaret Etti

Ankara’da yapılan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına Nevşehir’i temsilen katılan Hasan Çavdar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu ziyaret ettiler.

Nevşehir'i Temsil Eden Hasan Çavdar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Ziyaret Etti
28 Mayıs 2016 Cumartesi 16:19

banner143
banner134
Ankara’da yapılan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına Nevşehir’i temsilen katılan Hasan Çavdar, FİB Haber merkezimizi ziyaret ederek FİB Haber Genel Yayın Yönetmeni Fikret Çapacı'ya yaptıkları görüşmeler hakkında bilgiler verdi.

Çavdar, Devletin en üst yöneticileri ile yaptıkları sıcak sohbetlerden duydukları memnuniyeti dile getirirken, Devletin gençlerin sorunları ve bu sorunların çözümleri hakkında ki ilgi ve alakalarından çok memnun kaldıklarını söyledi. Çavdar ziyarette Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Nevşehir halkının sevgilerini ilettiğinide belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Beştepe de bulunan Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde, Eski Başbakanımız Ahmet Davutoğlu, TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ı ise TBMM'de ki makamlarında ziyaret eden 81 ilin temsilcisi arkadaşları gibi kendisinin de bu ziyaretten çok memnun kaldığını sözlerine ekledi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, Bakan Çağatay Kılıç başkanlığındaki heyetin Anıtkabir ziyaretiyle başladı. Anıtkabir’deki törene, Bakan Çağatay Kılıç başkanlığında 81 il ve KKTC’den gelen temsilci gençler, sporcular, öğrenciler, halk oyunları ekipleri, Bakanlık çalışanları ve vatandaşlar katıldı. Beraberindeki heyetle Aslanlı Yol'dan yürüyerek tören alanına gelen Bakan Çağatay Kılıç, Atatürk'ün mozolesine çelenk bıraktı.

Başbakan Davutoğlu, gençleri kabul etti

Anıtkabirdeki törenin ardından Bakan Çağatay Kılıç başkanlığındaki aralarında milli sporcuların da bulunduğu gençlik heyeti Çankaya Köşkü'nde başbakan Ahmet Davutoğlu'nu ziyaret etti.

Gençleri ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başbakan Davutoğlu, "Çankaya Köşkü, çok misafirler ağırladı ama gençleri ağırladığında çok daha güzel bir atmosfer oluşuyor. Muhtemelen, büyük ölçüde, başbakanlığım döneminde sizler, ağırladığım son misafirler olacaksınız. Bu da ayrı bir anlam taşıyor." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakan Çağatay Kılıç başkanlığında gençlik heyetini  Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda kabul etti.

Erdoğan'dan gençlere anlamlı tavsiye

Cumhurbaşkanı Erdoğan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle gençlik heyetine resepsiyon veren Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı konuşmada  gençlere ve sporculara seslendi.

Konuşmasına "19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı tebrik ediyorum. Ülkemizin dört bir yanından, 81 vilayetimizden ve yurt dışından gelen siz genç kardeşlerimle bu vesileyle beraber olmanın bahtiyarlığını yaşıyorum." sözleriyle başlayan  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tam 97 yıl önce Gazi Mustafa Kemal ve arkadaşlarının Samsun'a çıkmasıyla yakılan istiklal ateşinin, 23 Nisan 1920'de Büyük Millet Meclisi'nin toplanmasıyla tamamen milli bir dava haline dönüştüğünü, çok zor şartlarda Kurtuluş Savaşı'nı başarıya ulaştırdıktan sonra, 29 Ekim 1923'te Türkiye Cumhuriyeti'nin ilanıyla bu mücadelenin ilk safhasının sonuçlandırıldığını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurtuluş Savaşı'nın, Malazgirt'ten beri sürdürülen mücadelenin en önemli halkalarından biri olduğunu, be lirterek Kurtuluş Savaşı'nın, Balkan Harbi'nden, Birinci Dünya Savaşı'ndaki Çanakkale Kut'ül Amare, Filistin ve Kafkas Cephesi ile Medine Müdafaası'ndan ayrı düşünülemeyeceğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının sonunda ziyaretlerinden dolayı gençlere teşekkür ederek, bayramlarını kutladı.

Bütün bu ziyaretlerde Nevşehir’i Hasan Çavdar temsil etti. 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.