banner461
banner195

Nevşehir İl Halk Sağlığı Müdürü Aydın Göreve İade Edildi

FETÖ soruşturması kapsamında açığa alınan Nevşehir Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mahmut Aydın, örgüt ile hiçbir bağlantısı bulunmadığı tespit edilerek görevine iade edildi.

Nevşehir İl Halk Sağlığı Müdürü Aydın Göreve İade Edildi
05 Ekim 2016 Çarşamba 15:48

banner143
banner134
Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında açığa alınan Nevşehir Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mahmut Aydın göreve iade edildi.
Edinilen bilgilere göre,  Nevşehir’de 2012 yılından bu yana Halk Sağlığı Müdürü olarak görev yapan Dr. Mahmut Aydın, 25 Ağustos 2016 Perşembe günü, gizli tanık tarafından hakkında FETÖ üyesi olduğuna dair yapılan bir ihbar sebebi ile Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında polis ekiplerince gözaltına alındı. Savcılık ifadesinin ardından sevk edildiği Sulh Ceza Hâkimliği’nce denetimli serbestlik kapsamında serbest bırakılan Aydın, daha sonra açığa alınmıştı.
Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mahmut Aydın hakkında yapılan araştırma sonucunda, ihbarın asılsız olduğu ve Aydın’ın FETÖ ile hiçbir bağlantısı bulunmadığı tespit edilerek görevine iade edildiği öğrenildi.


Nevşehir Medya

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.