banner461
banner195

Nevşehir  İl Özel İdaresi 'Tam Gaz' Yola Devam Ediyor.

Nevşehir İl Özel İdaresi yaz aylarının başlaması ile birlikte çalışmalarını hızlandırdı.

Nevşehir  İl Özel İdaresi 'Tam Gaz' Yola Devam Ediyor.
17 Mayıs 2016 Salı 20:36

banner143
Nevşehir Özel İdare çalışmalarını hızlandırdı
İlgili Galeriye Git
banner134
Nevşehir  İl Özel İdaresi 'Tam Gaz' Yola Devam Ediyor. Köylerde alt yapı ve yol yapım çalışmalarını hızlandıran Özel idaresiyle şimdi yüzler gülüyor.

Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, Avanos Kaymakamı ve İl Özel İdare Genel Sekreter Vekili Mustafa Eldivan, Nevşehir özel idaresi tarafından Nevşehir ilçe, Belde ve köylerinde yapılan çalışmaları, devam eden bakım onarım ve yapım çalışmalarının yapıldığı bölgelerde incelemelerde bulunarak bilgi aldı.

Edinilen bilgiler doğrultusunda; Nevşehir İl özel idaresi yol ağı sınırları içerisinde bulunan Gülşehir ilçesi Gökçetoprak köyü yollarında 11 km'lik asfalt yolun bozuk olan 6 km'lik kısmı sökülerek 1.kat asfalt yapımı için il özel idaresi ekiplerince çalışmalar başlatıldı. Ayrica 5 km'lik kalan kısmı ise üzerine 2.kat asfalt kaplama yapılmak yapılmak suretiyle bakım ve onarimdan gecireleceği belirtildi. Mevcut Ortaköy - Gökçetoprak bağlantı yolu olan 3600 m. Asfalt yolda deformeler olmuştur. Bu sebeple yolun 3600 m lik kısmında bakım ve onarım çalışması başlatıldı.

Ayrıca Acıgöl ilçesinde çocukların özlemle beklediği Anaokulu yapımı %90 tamamlanarak sona gelindi. Yine Acıgöl ilçesinde yapılmakta olan 24 Derslik İmam Hatip Ortaokulu ve Pansiyon binalarının yapımının 2016- Temmuz ayı içerisinde bitirilerek hizmete girmesi hedeflenmektedir.

Öte yandan Acıgöl ilçesine bağlı Tatlarin kasabasında Baraj ve mesire yolunun yapım çalışmalarınıda yerinde inceleyen heyet daha sonra Belediye Başkanı Ferhat Adıyaman'ın ev sahipliğinde Tatlarin Barajı Mesire Piknik alanınıda gezdiler.


Bu hizmetin halkımıza sunulmasında daima destek ve yardımlarını esirgemeyen Sayın Valimiz Mehmet Ceylan'a Nevşehir Milletvekillerimize,İl Genel Meclis Başkanımız Sayin Süleyman Özgun'e ve İl Özel İsaresi Genel Sekreter Vekilimiz Sayın Mustafa Eldivan'a teşekkür ederiz.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.