banner461
banner195

Nevşehir İl Özel idaresinde Savaş Benli Sesleri !!!

Nevşehir İl Özel idaresinde, İsmail Cihan’ın görevden alınmasının ardından geçici olarak Avanos ilçe kaymakamı Mustafa Eldivan bu göreve getirilmişti.

Nevşehir İl Özel idaresinde Savaş Benli Sesleri !!!
13 Temmuz 2016 Çarşamba 13:42

banner143
banner134
Edinilen bilgiye göre birkaç gün içerisinde gerçekleşmesi beklenen il özel idaresi genel sekreterlik makamına AK Parti’den Nevşehir Belediye Başkan adaylığı ile kamuoyunun yakından tanıdığı, halen Konya ilinde Milli Emlak Müdürü olarak görev yapan Nevşehirli değerli hemşehrimiz Savaş Benli'nin ismi gündeme geldi.

Savaş Benli ismi Nevşehir kamuoyunda büyük memnuniyet uyandırdı. 

Ramazan ayında göreve başlayan Nevşehir Valisi İlhami Aktaş’ın, gerekli resmi evrakların tamamlanmasının ardından önümüzdeki kısa süre içerisinde Savaş Benli'yi göreve ataması bekleniyor.


Eldivan'a Teşekkür Edilecek..

İl Özel İdaresi Genel sekreterliği için  geçiş süresini vekaleten yürütmesi için ilk akla gelen isim olan Avanos ilçe kaymakamı Mustafa Eldivan'ın, bu göreve gelmesinin ardından İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğinin bu geçiş süresindeki özverili ve başarılı çalışmalarıyla büyük takdir toplamıştı.

Bu özverili ve başarılı çalışmalarından dolayı Sayın Mustafa Eldivan'a teşekkür edilecek.

Savaş Benli Kimdir?

10/05/1977 de Nevşehir’de doğdu. İlk Öğretim  ve lise eğitimimi Nevşehir’de tamamladıktan sonra  1994 yılında Konya Selçuk Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi  Kamu Yönetimi bölümünü kazandı. 1998 yılında mezun olarak aynı yıl Maliye Bakanlığında memuriyete başladı. Sırasıyla Kırşehir, Yozgat, Rize ve Konya illerinde memur, müdür yardımcısı, uzman ve müdür kadrolarında görev yaptı.

Konya Defterdarlığında İl Milli Emlak Müdürü olarak  görev yapmakta iken 30/10/2013 tarihi itibariyle 30 Mart 2014 yerel  seçimlerine katılmak üzere Ak Parti Nevşehir Belediye Başkan adaylığı için istifa etti.

Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi dalında yüksek lisans yaptı. İngilizce bilen Savaş Evli, Ahmet ve Zeynep isminde iki çocuk babası. 2014 Yerel Seçimlerinde AK Partiden Nevşehir Belediye Başkan Aday Adayı oldu. Halen Konya Defterdarlığında İl Milli Emlak Müdürü olarak  görevini sürdürüyor...Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Ali Ümit SAYIN - 2 yıl önce
Sevgili Savaş Benli, hayırlı olur Nevşehir'e İnşAllah.