banner461
banner195

Nevşehir Milletvekilleri İç Anadolu Bölgesi Ortak Akıl Toplantısına Katıldı

AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Konya'da gerçekleştirilen İç Anadolu Bölgesi Ortak Akıl Toplantısı'na katıldı.

Nevşehir Milletvekilleri  İç Anadolu Bölgesi Ortak Akıl Toplantısına Katıldı
12 Mart 2016 Cumartesi 10:50

banner143
Nevşehir İç Anadolu Bölgesi Ortak Akıl Toplantısında Yerini Aldı
İlgili Galeriye Git
banner134
Aksaray, Ankara, Çankırı, Eskişehir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale,Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde, Sivas ve Yozgat olmak üzere bölgedeki toplam 13 ilin katılımıyla düzenlenen İç Anadolu Bölgesi Ortak Akıl Toplantısı Konya'da Yapıldı.

Tarım Bakanı, Milletvekilleri, Kurum Amirleri, Sektör temsilcileri ve Çiftçilerimizin katılımlarıyla ortak akıl toplantısı yapıldı.

AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk, Ebubekir Gizligider Konya'da gerçekleştirilen İç Anadolu Bölgesi Ortak Akıl Toplantısı'na katıldı. Toplantıya ayrıca TKDK Nevşehir İl Koordünatörü Murat Asiltürk, Nevşehir Tarım, Gıda ve Hayvancılık İl Müdürü Okan Yılmaz Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş, Borsa Meclis Başkanı Mehmet Havalı ve Genel Sekreter Uğur Aydoğan, Nevşehir ve ilçelerinin Ziraat Odası Başkanları 'da Nevşehir'i temsilen yer aldılar.

Tarım politika ve uygulamalarının bakanlık çalışanları ile tarım sektörü paydaşları arasında değerlendirilmesi amacıyla 7 bölgede düzenlenmesi planlanan bölgesel ortak akıl toplantılarının 5'incisi, " İç Anadolu bölgesi Bakanlık koordinasyon ve sektörel ortak akıl toplantısı" Konya'da yapıldı.

İlk Gün: Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet Danış'ın başkanlığında bir otelde düzenlenen toplantının ilk günü dün Konya'da, basına kapalı gerçekleştirildi.

İç Anadolu Bölgesi Ortak Akıl Toplantısı kapsamında ilk toplantı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Nusret Yazıcı, Müsteşar Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç, bakanlık merkez birimleri ve ilgili kuruluşların birim amirlerinin katılımıyla, "Bakanlık Koordinasyon Toplantısı" adı altında düzenlendi.

Bu toplantının ardından, bakanlık merkez birimleri, ilgili kuruluşlar, İç Anadolu Bölgesi'nde bulunan 13 ilden gelen bakanlığa bağlı kurum ve kuruluşların müdürlerinin katılımıyla, "Bölgesel Genişletilmiş Bakanlık Koordinasyon Toplantısı" düzenlendi. 

İkinci Gün: Toplantının ikinci gününde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, bölge milletvekilleri, mülki idare amirleri, bakanlık merkez birimleri, ilgili kuruluşların temsilcileri, borsalar, kurum ve kuruluşların müdürleri, üniversite temsilcileri, sektör temsilcileri ve üreticilerin katılımıyla, "Bölgesel Sektörel Ortak Akıl Toplantısı" gerçekleştirildi.

Bakan Çelik, bu toplantıda çiftçiler, üreticiler ve sivil toplum kuruluşlarının sorunlarını dinledi.

Nevşehir Milletvekilleri ve beraberindeki Nevşehir heyeti toplantıda Nevşehir çiftçisinin sorunlarını Bakan Çelik'e ilettiler.

7 bölgeyi kapsayacak olan bölgesel ortak akıl toplantılarının diğerleri Ege Bölgesi için 1-2 Nisan tarihlerinde İzmir'de ve Doğu Anadolu Bölgesi için 15-16 Nisan tarihlerinde Erzurum'da yapılacak. 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.