banner461
banner195

Nevşehir uçmayı seviyor

Türkiye’de Havalimanı bulunan 54 ilden birisi olan Nevşehir Kapadokya Havalimanı’nda geçtiğimiz yıl iç ve dış hatlarda toplam 298 bin 849 kişi yolculuk yaparken, yolcu sayısında bir önceki yıla göre yaklaşık 24,88 oranında artış yaşandı.

Nevşehir uçmayı seviyor
17 Mart 2016 Perşembe 18:33

banner143
banner134
Nevşehir Kapadokya Havalimanı’nda 2015 yılındaki yolcu ve uçak trafiğinin bir önceki yıla oranla yükseliş gösterdiği bildirildi.

Önceki yıllarda yüksek fiyatlar yüzünden fazla rağbet görmeyen Havayolu ulaşımı son yıllarda bir hayli hareketlendi. Ulaştırma Bakanlığı’nın “Uçmayan kalmasın” sloganından yola çıkarak fiyatların dip seviyelere kadar inmesinin ardından tüm yurtta olduğu gibi Nevşehir’de de vatandaşlar uçmayı adet haline getirdi.

Nevşehir Kapadokya Havalimanı’ndan yurt içine veya yurt dışına seyahat edenlerin sayısı günden güne artıyor. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre 2014 yılında sefer sayısı 2 bin 987 iken, 2015 yılının aynı döneminde yüzde 24.88 artışla 3 bin 726 olarak gerçekleşti."

Sadece Nevşehir değil , Yozgat , Niğde , Aksaray , Kırşehir ve azda olsa zaman zaman Kayseri'den de yolcu uçuşları gerçekleştirerek bölgesel hava alanı olma özelliğinide koruyan Nevşehir Kapadokya Havalimanı’nda 2015 yılı boyunca 3 bin 726 sefer düzenlenirken, yolcu sayısının 346 bin 371’e ulaştığı belirtildi.

Uzmanlar bu sayının 2016 yılında daha da katlanacağını beklediklerini belirttiler.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
özgür - 2 yıl önce
Nevşehir yolcusunun yarisi kayseriyi kullanıyor uçuş saatlerinin uygun olmamasından dolayı .sabah erken saatte uçuş olsa daha iyi oyur.ben kayseriye uçakla geldiğim zaman görüyorumki oradaki yolcunun yariya yakini nevşehir yolcusu.
Avatar
Burak - 2 yıl önce
Hayir kayseri havalimani artik bitti cunku nevsehir icin geliyorlardi veya kapadokya ya gezmek icin artik kayseri o kadar yoğun olmaz eminim nevsehir havalimani her sene daha yoğun oluyor.