banner461
banner195

Nevşehir Valisi Ürgüp İmam Hatip Öğrenci Yurdunu İnceledi

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş ve beraberindeki heyet, Ürgüp'te FETÖ yapılanmasına ait olduğu tespit edilerek Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesine geçen Öğrenci Yurdunda incelemelerde bulundu.

Nevşehir Valisi Ürgüp İmam Hatip Öğrenci Yurdunu İnceledi
05 Ekim 2016 Çarşamba 16:20

banner143
banner134
Nevşehir Valisi İlhami Aktaş ve beraberindekiler, 15 Temmuz paralel devlet yapılanmasında Ürgüp'teki bağlantılarının bulunduğu tespit edilerek devletin ilgili kurumları tarafından yapılan tespitler sonucunda millete hizmet etmek üzere İmam Hatip Lisesine kız ve Erkek Öğrenci Yurdu olarak faaliyete geçen binada incelemelerde bulundu.
Nevşehir Valisi İlhami Aktaş'a yurdun fiziki durumu, öğrenci kapasitesi, mevcut durumu gibi konularda bilgiler veren Ürgüp İlçe Milli Eğitim Müdürü Savaş Özdemir, toplamda 128 Öğrenci kapasiteli, etüt merkezleri, yemekhanesi bulunan kız ve erkek öğrenci yurdu olarak öğrencilerin barınma ihtiyacının karşılandığını ifade etti.
Yurtta kalan kız öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Aktaş, Öğrencilere bir ihtiyaçları olup olmadığını, Yurtla ilgili sıkıntılarının bulunup bulunmadığı konularda bilgi aldı. Öğrenciler ise bir sorunlarının bulunmadığını, ev konforunda ve okula yakın bir yerde barınma ihtiyaçlarını giderdikleri için mutlu olduklarını belirttiler.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.