banner461
banner195

Nevşehir Yeni Mahallede 14 Muhtar Adayı Yarışacak

Nevşehir Yeni Mahalle’de 4 Haziran tarihinde yapılacak olan muhtarlık seçimine, sadece 18 ay muhtarlık koltuğuna kalacak olmalarına rağmen, 14 aday başvurdu.

Nevşehir Yeni Mahallede 14 Muhtar Adayı Yarışacak
29 Mayıs 2017 Pazartesi 15:44

banner143
banner134
Nevşehir Yeni Mahalle’de 4 Haziran tarihinde yapılacak olan muhtarlık seçimine, sadece 18 ay muhtarlık koltuğuna kalacak olmalarına rağmen, 14 aday başvurdu. Nevşehir Muhtarlar Dernek Başkanı Hüseyin Altınışık, aday sayısının, muhtar maaşlarına zam geldikten sonra arttığını söyledi.

Yeni Mahalle Muhtarı Sedat Manga’nın vefatının ardından boşalan muhtarlık koltuğu için 14 kişi muhtar adaylığını açıkladı. Sadece 18 ay muhtar koltuğunda kalınacak olan muhtarlık seçimi 4 Haziran Pazar günü bin 800 seçmenin katılımı ile gerçekleştirilecek.

Nevşehir Muhtarlar Dernek Başkanı Hüseyin Altınışık, konuya ilgili yaptığı açıklamada, seçimlerde 2’si kadın olmak üzere 14 kişinin yarışacağını söyledi. Bu kadar çok adayın başvurusunu, zamlanan muhtar maaşlarına bağlayan Altınışık, “Mahalle Muhtarımız Sedat Manga’nın vefatından dolayı Nevşehir Seçim Kurulu 4 Haziran tarihinde seçim kararı aldı. Bununla ilgili olarak da yapılacak olan seçimde bin 845 seçmen için 6 sandık kurulacak. Şu anda ikisi kadın olmak üzere 14 tane de aday var. Cumhurbaşkanımız muhtar maaşları ile ilgili açıklama yapmasından sonra bu sayı arttı. Biz zamanında aday ol dediğimizde kimse aday olmuyordu ama şimdi herkes muhtar adayı oluyor. Demek ki muhtarlık iyi bir kurum artık. Biz bununla gurur duyuyoruz” dedi.

Muhtarlık için adaylığını açıklayan Ünal Bilen ise “Biz beş altı arkadaş otururken aday sayısının fazla olduğunu gördük ve bizde aday olalım dedik. Mahallemiz için çalışalım, iyi bir hizmet verelim diye düşündüğümüz için aday oldum. Bizim yerimiz sabit olduğu için mahalle sakinleri bize çok rahat ulaşır. Aday sayısının fazla olması bizi korkutmuyor. Çok oy olan muhtarlığı kazanır” diye konuştu.

Bilboardlardaki sloganlar genel seçimleri hatırlattı.
Ayrıca, muhtarlık adaylarının hazırlattığı bilboardlar da mücadelenin ne denli kıran kırana geçtiğinin göstergesi oldu. Bazı bilboardlardaki, ’Adaletli oy verirseniz kalkınırsınız’, ’Kadına şiddete hayır’ gibi, toplumun farklı kesimlerine seslenen ve neredeyse genel seçimleri hatırlatan sloganlar dikkat çekti.

Mahmut Ağaçdelen, Yeni Mahalle Muhtarlığı’na Adaylığını açıkladı 


Nevşehir Yeni Mahallesinden muhtar adayı olan Mahmut Ağaçdelen, Haziran 2017 tarihinde yapılacak olan Muhtarlık seçimlerine yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Dinamik bir muhtarlık modeli ile görevini layıkıyla yerine getirmeye çalışacağını ifade eden Yeni Mahalle Muhtar adayı Mahmut Ağaçdelen, mahallenin belli başlı sorunlarını çözeceğini söyleyerek vatandaşlarımıza hizmet sunma adına yola çıktık.” dedi.
 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.