banner461

Nevşehir’de  İlk İftar Heyecanı

Nevşehir Belediyesitarafından geleneksel hale getirilen İftar Sofrası, Ramazan ayının ilk günü İbrahim Paşa Mahallesi’ndeki Modern Sebze Pazarının alt katındaki salonda kuruldu. 

banner503
Nevşehir’de  İlk İftar Heyecanı
07 Haziran 2016 Salı 09:15

banner143
banner134
Ramazan ayı boyunca yoğun iş temposu nedeniyle evde aileleri ile iftarı yapamayacak durumda olan vatandaşların yanı sıra, dar gelirlilerin  nezih bir  aile ortamı içerisinde Ramazan ayının özelliğine uygun bir şekilde iftar yapabilmelerine imkan sağlanması amacıyla Nevşehir Belediyesi’nin  hayırsever  vatandaşlarla işbirliği halinde  geleneksel hale getirdiği iftar sofrasına,  Nevşehir’ deki Irak ,Suriye ve Afganlı mülteciler büyük ilgi gösterdi.
 
Nevşehir Belediyesi’nin  aşçılarının damak tadına uygun bir konumda hazırladıkları tas kebap, mercimek çorbası, pilav, salata ve lokma tatlısı ile  süslenen iftar sofrasının birinci gününde, Nevşehir İl Müftülüğü tarafından görevlendirilen bir İmam-Hatip  tarafından Kuran-ı Kerim Tilaveti yapıldı.
 
Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Şımarmaz’ın da bu merkezde sürdürülen çalışmalara ilişkin olarak incelemelerde bulunduğu Modern Kapalı Pazar yerinin hemen alt bölümünde oluşturulan salondaki, ilk iftar sofrasına,  AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ve Ebubekir Gizligider, AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz’ de katıldı.
 
Akşam ezanının okunmasına müteakip yapılan dua ile vatandaşlar,  ilk iftarı yapmanın heyecanını yaşadılar.
 
Ramazan ayı sürecinde Nevşehir Belediyesi’nin öncülüğünde hayırsever vatandaşlarla işbirliği halinde oluşturduğu iftar sofrasına her gün 1500 civarında kişinin katılması bekleniyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.