banner461

Nevşehir’de Miraç Bebek İki Dişli Dünyaya Geldi

Nevşehir Devlet Hastanesinde dün akşam dünyaya gelen Miraç bebek iki işli olarak doğdu.Nevşehir Devlet Hastanesi Kadın Doğum Servisinde yatmakta olan 23 yaşındaki anne Nazife Kıyga, ikinci kız bebeğini dün akşam dünyaya getirdi. Anne Nazife...

Nevşehir’de Miraç Bebek İki Dişli Dünyaya Geldi
04 Mayıs 2016 Çarşamba 12:23

banner143
banner134
Nevşehir Devlet Hastanesinde dün akşam dünyaya gelen Miraç bebek iki işli olarak doğdu.

Nevşehir Devlet Hastanesi Kadın Doğum Servisinde yatmakta olan 23 yaşındaki anne Nazife Kıyga, ikinci kız bebeğini dün akşam dünyaya getirdi. Anne Nazife Kıyga ve ailesi dünyaya gelen bebeklerinin iki dişli olarak doğmasını ise büyük bir şaşkınlıkla karşıladı. Nevşehir Devlet Hastanesi Çocuk Doktoru Uzman Hekim Zeynep İbişoğlu, bu olayın yüz binde bir gerçekleştiğini ve yeni doğan bebekte iki dişli doğumun olmasının kendisini de şaşırttığını kaydetti. Doktor İbişoğlu, “Bebeğimiz dün dünyaya geldi. Normal doğum ile annenin ikinci gebeliğinden 2 bin 600 gram ve 48 santim olarak dünyaya geldi. Şimdi yeni doğan da dişli bebek doğması yüz binlerde bir görülen bir şey. Çok nadir gördüğümüz bir vaka. Bebeğin iki dişi var. Normalde bu dişler natal dişler. Bu dişlerin eğer bir tanesi veya iki tanesi çok sallandığı zaman emmede herhangi bir problem yaratacağı için çocuk cerrahisi ve diş bölümü ile görüşüp bunların çekilmesi gerekir.

Çünkü emerken aspire edebilir çocuğun soluk borusuna kaçabilir. Çok nadir gördüğümüz bir vaka bizim bebeğimizde dişlerinden bir tanesi çok sallanıyor. O yüzden çocuk cerrahisi ile de görüşüp o dişi yutmasında bir problem olmaması için alacağız. Bu olay tamamen genetik bir olay, bu olay şundan kaynaklanıyor diyemeyiz. Genetik temeli olduğu söyleniyor. Ben bir kere daha denk gelmiştim böyle dişli bebek doğumuna ama böyle bir bebek ile bende ilk kez denk geliyorum. Bebek son derece sağlıklı” şeklinde konuştu.

Anne Nazife Kıyga da çok şaşırdığını, Miraç gecesinde bebeklerinin dünyaya gelmesinden dolayı bebeğin ismini Miraç koyduklarını söyledi. Kıyga, “Ben de çok şaşırdım. Ailemizde de görülen bir olay olmadığı için çok şaşırdık. Biraz da korkuyorum. Babası da ilk karşılaştığında olayın etkisiyle şaşkınlık yaşadı. Adını Miraç koyduk” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.