banner461
banner195

Nevşehir’den Seri Haberler

Nevşehir de günün gelişen olaylarından derlediğimiz haberleri veriyoruz.

Nevşehir’den Seri Haberler
21 Haziran 2016 Salı 18:49

banner143
banner134
Avanos İtfaiyesinden Uyarı...
Avanos Belediye İtfaiye Müdürlüğü, vatandaşları yangınlarına karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.
Avanos Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünden yapılan açıklamada, havaların ısınmasıyla birlikte ortaya çıkabilecek arazi yangınlarına karşı uyarıda bulundu.
Yapılan Uyarıda; “Mangal, sigara ve rastgele atılan şişeler arazi ve orman yangınlarına davetiye çıkarıyor. Sıcak havayla kuruyan otlar ve yaprakların küçük bir kıvılcımla yanabiliyor. Bu nedenle yangın oluşturacak davranışlardan özenle kaçınmak gerekiyor. Yangını ile karşılaşıldığında mutlaka 110 Yangın İhbar telefonlarından ihbar verilmesi hayati önem taşıyor’’ denildi.
Yangına sebebiyet verenler hakkında, 2872 Sayılı Çevre Kanunu ve 6831 Sayılı Orman Kanunu gereğince idari işlem uygulanabilmektedir. Vatandaşlarımızın yangına sebep olabilecek durumlara karşı dikkatli olamaları önemle duyurulur.


Ürgüp’te 2. Etap Konutların Teslimi 24 Haziran’da Başlıyor
2 etap halinde yöresel mimaride yapılan konutların ilk etabının ardından 2. etapta teslim edilecek.
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından Ürgüp belediyesinin girişimleri ile 2 etap halinde yöresel mimaride yapılan konutların ilk etabının ardından 2. etapta teslim edilecek.
 
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yöresel mimaride Ürgüp’te yapılan 923 konutluk 2 etaptan oluşan projede 2. etap 405 konutun teslimatı 24 Haziran Cuma günü itibarı ile başlayacak.
 
Konuyla ilgili hayırlı olsun dileklerini bildiren Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, “Vatandaşlarımıza hayırlı olsun. Bayram Hediyesi oldu, Hem okulların tatile girmesi, hem yaz aylarında taşınmanın kolaylığı gibi konular düşünüldüğünde en mantıklı tarih uygulanmış oldu. Bayramı yeni evlerinde geçirecek tüm hemşehrilerime hayırlı olsun diyor, mutluluklar diliyorum. Ürgüp Toki Konutlarında yaşayan hemşehrilerim zaman zaman bizlere teşekkür için geliyor, mutlulukları gözlerinden okunuyor, ev sahibi olmanın zorluğunu en iyi bilenlerdenim, bu bilinçle Ürgüp TOKİ konutlarını Ürgüplü hemşehrilerime kazandırdık. Mutluyuz, gururluyuz” dedi.

Gülşehir’de 573 Kg Kubar Esrar Ele Geçirildi..

 20 Haziran 2016 Pazartesi günü saat 17:00 sıralarında Nevşehir İl Jandarma Komutanlığınca, toplum destekli kolluk anlayışının bir örneği olarak jandarmanın dikkati neticesinde;
 20 Haziran 2016 Pazartesi günü saat 17:00 sıralarında Nevşehir İl Jandarma Komutanlığınca, toplum destekli kolluk anlayışının bir örneği olarak jandarmanın dikkati neticesinde;
 
Gülşehir İlçesi Yeniyaylacık Köyü Gül kavşağında meydana gelen maddi hasarlı trafik kazası sonrası olay mahaline intikal eden jandarma ekiplerinin titiz çalışmaları sonrasında Gülşehir Nöbetçi C.Savcılığından alınan arama kararına istinaden kamyonda yapılan aramada, kepek çuvalları arasına itina ile gizlenmiş vaziyette 22 adet çuval içerisinde 109 adet eşit ağırlıklarda paketlenmiş toplam (573) kilogram KUBAR ESRAR maddesi ele geçirilmiştir.
 
Olayla ilgili yakalanan 1 şüpheli şahıs, Cumhuriyet Savcısının talimatı ile gözaltına alınmış olup, işlemleri devam etmektedir.  


Nevşehir'in Avanos ilçesinde sinek, kene ve uçkun haşerelere karşı larva mücadelesi yapılıyor.

Nevşehir'in Avanos ilçesinde sinek, kene ve uçkun haşerelere karşı larva mücadelesi yapılıyor.

Avanos Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünce haşere ve sineklerin larvalama noktalarında yoğun ilaçlama çalışması başlatıldı.

İlaçlama çalışmaları hakkında açıklama yapan Park ve Bahçeler Müdürü Veteriner Hekim Ahmet Demircioğlu, vatandaşların daha sağlıklı bir ortamda yaşamaları amacıyla kapsamlı çalışmalar yaptıklarını aktardı.

Demircioğlu, "Kızılırmak Nehri yatağının her iki tarafına kurulmuş olan Avanos ilçesinde nehir boyunca, bataklık, gölet ve gölet boyları ile rögarlar başta olmak üzere durgun sularda ve çöp kovalarında ilaçlama yaparak mücadele ediyoruz. İlaçlama çalışmalarımız larva ve uçkun haşereler olmak üzere iki aşamadan oluşuyor. Haşereler ile üreme ortamlarında mücadele etmek hem daha kolay hem de daha etkili." dedi.

Uçhisar'da çocuklara bisiklet dağıtıldı

Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan, anasınıfından ilköğretime adım atan öğrencilere bisiklet hediye etti.


Karaaslan, 36 öğrenciye belediye binası önünde düzenlenen törenle bisikletleri hediye ederek, amaçlarının gelecek dönem ilköğretime başlayacak olan çocuklara okulu ve okumayı sevdirmek olduğunu kaydetti.


Minik öğrencileri okumaya teşvik etmek amacıyla bisiklet hediye etmeyi düşündüklerini söyleyen Karaaslan, "Onlar bizim geleceğimiz, onları başarılı görmek bizleri mutlu eder. Belediyemiz eğitime destek vermeye devam edecektir." dedi.

Ayvalı-Bahçeli köyü arasına yapılan köprüde inceleme

AK Parti Nevşehir milletvekilleri, Ürgüp ilçesine bağlı Ayvalı-Bahçeli yolunda yapımı devam eden köprüde incelemelerde bulundu.


AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, burada yaptığı açıklamada, "Ayvalı-Bahçeli köylerinde yaşayanların ulaşımda yaşadığı sıkıntılar bu köprüyle giderilecektir, ancak sadece iki köy halkının değil bölge halkının ve turizm camiasının da 40 yıllık talebi ve hayali gerçekleşti." dedi.

Çalışmaların son aşamaya geldiği alandaki incelemeye, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk, Ebubekir Gizligider, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Mustafa Eldivan, İl Genel Meclis Başkanı Süleyman Özgün, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver katıldı.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.