banner461
banner195

Nevşehirli Damat İbrahim Paşa'nın Torunları Demokrasi Nöbetinde

Yılmadan, Bıkmadan ve Usanmadan ilk günkü heyecanla Damat İbrahim Paşa'nın memleketi NEVŞEHİR 26.Günde dimdik AYAKTA. ..

Nevşehirli Damat İbrahim Paşa'nın Torunları Demokrasi Nöbetinde
10 Ağustos 2016 Çarşamba 00:52

banner143
banner134
15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimine karşı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine sokaklara çıkan vatandaşların demokrasi nöbeti 26. gününde de devam ediyor. Darbe girişimine karşı koymak için meydanlara çıkan ülke sevdalıları, Nevşehir Diriliş Meydanı'nı boş bırakmıyor.
Yılmadan, Bıkmadan ve Usanmadan ilk günkü heyecanla NEVŞEHİR 26.Günde dimdik AYAKTA. ..

15 Temmuz’da Türk Silahlı Kuvvetleri’ne sızan bir grup Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ PDY) mensup hainlerce gerçekleştirilen darbe girişimine tepki olarak Diriliş Meydanı’nda vatandaşların başlattığı Demokrasi Nöbetinde 26. gün geride kaldı.


Türkiye’nin istiklâline ve İstikbâline karşı yapılan  darbeye karşı ,Cumhurbaşkanı ve Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine Diriliş Meydanı’nda her gün demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara yönelik olarak ikramlarda sürüyor.

Her gün binlerce kişinin katıldığı demokrasi nöbeti için Nevşehir Belediyesi’nin  nöbet sofrası uygulaması  bugün de devam etti. Nevşehir Belediyesi  yemekhanesinde hazırlanan etli pilav, ayranla birlikte  Diriliş Meydanı’nda oluşturulan 8 ayrı standda dağıtımını yapan  Nevşehir Belediyesi personelleri, ayrıca tişört, bayrak, şapka ve su dağıtımında  da  bulunuyor.

Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü  Mehter takımı seslendirdiği kahramanlık marşları ile Diriliş Meydanı’nda demokrasi nöbetindeki vatandaşları coşturdu.

Kuran-ı Kerim Tilavetinin ardından Şifa Cami İmam Hatibi Mehmet Ali Aydemir, bir grup müziksever tarafından oluşan grupla birlikte çeşitli ilahilerin yanı sıra kahramanlık marşlarını seslendirdi.

Cumhurbaşkanı ve Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’ın da meydanlarda okuduğu Arif Nihat Asya’nın Dua şiirini okuyan bir kız çocuğu,vatandaşlardan bol alkış aldı. Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, şiiri okuyan kız çocuğunu yanına davet ederek tebrik etti.

Daha sonra Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir Jandarma ve Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay  Metin Alkaya, İl Emniyet Müdürü Metin Kalayoğlu,,Avanos Kaymakamı  Mustafa Eldivan, AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz’un yanı sıra bazı belediye başkanları ,sanatçı Uğur Işılak’ın Cumhurbaşkanı ve Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan için bestelediği şarkı eşliğinde halkı selamladılar. 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.