banner461

Nevşehirli umreciler Arabistan’da mahsur kaldı

Nevşehir’den Suudi Arabistan’a umre için giden 70 kişi Cidde şehrinde mahsur kaldılar.

banner503
Nevşehirli umreciler Arabistan’da mahsur kaldı
24 Şubat 2020 Pazartesi 15:11

banner143
banner134

Nevşehir’den Suudi Arabistan’a umre için giden 70 kişi Cidde şehrinde mahsur kaldılar.

Edinilen bilgilere göre, Suudi Arabistan'da umre ziyaretini tamamlayan içerisinde 70'i Nevşehirli toplam 143 kişilik Türk kafilesi, Türkiye'ye dönmek için geldikleri Cidde Havalimanı'nda mahsur kaldı. Kutsal topraklarda yaklaşık 24 saat havalimanında mahsur kalan umrecilerin Türkiye'deki aileleri büyük endişe içerisine girdiler.

FİB Haber Merkezine ulaşan Umreci ailenin bir ferdi vatandaşımız Ş. İnce; "Kutsal topraklarda Umre ibadetlerini tamamlayan Ailemin dün akşam saat: 22.00'den beri gelmelerini bekliyoruz. Kendilerine ulaşmakta da zorluk yaşadık... Şimdiye kadar hiçbir resmi bir açıklamada yapılmadı. Elimiz kolumuz bağlı endişe içerisindeyiz" dedi.

Ve Uçağa bindikleri açıklandı...

Bunun üzerine FİB Haber Merkezi olarak bilgi edinmek için önce Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk'ü aradık yaşanan olayın özel bir tur şirketi olduğunu öğrenince bu defa da yaşanan mağduriyete ilişkin bahse konu olan Turizm firmasını arayarak konu hakkında bilgi sorduğumuzda yapılan açıklamada haber merkezimize şu bilgiler verildi; "Konunun bizim firmamızla hiçbir alakası yok. Konu tamamen bizim dışımızda gelişmiştir. Neyseki kafilemiz geçte olsa Türkiye'ye dönüş için uçaklarına binmişlerdir."

İlk açıklama:

"01 Şubat 2020 Kayseri - Medine Uçuşunda Giden Ve 20.02.2020 Dönüş Yapması Gereken Yolcu Uçağımız, Yemen Tarafından Suudi Arabistan A Füze Saldırısı Yapılması Nedeniyle Cidde Havalimanında Askeri Tatbikat Yapılmış Ve Tüm Uçaklarda 8 Saatlik Rötar Oluşmuştur. Rötar Süresinin Bitiminde Uçağımızı Uçuracak Pilot Un Uçuş Süresini Doldurması Nedeniyle Dinlenmesi Gerektiği Resmi Şekilde Tarafımıza Bildirilmiştir. Yolcularımız Pilotlarla Birlikte Dinlenmek Üzere Sivilhavacılık Tarafından Rezerve Edilen Cidde de Bir Otele Nakledilmiştir. Problemler Tamamiyle Füze Tehdidi Nedeniyle Alınan Tedbirlerden Oluşmuştur. Yeni Uçuş Saati Tarafımıza 17:00 Olarak Bildirilmiştir." denildi.

İkinci Açıklama;

"Dün Akşam Dönmesi Gereken Yolcularımız Fh9411 Nolu Uçağa Alınmıştır. Uçak 17:05 Saatinde Hareket Etmiştir. Yolcularımız Saat 20:00 Sularında Kayseri Erkilet Havalimanına İnmiş Olacaktır İnşaallah." denildi.

İşte sosyal medya hesabından yapılan o açıklama;

Ve mutlu son...

Umrecilerimiz çok şükür yurda döndüler...


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.