banner461
banner195

Notu iyi olmayan eğitimciler okul müdürünün odasını bastı

Milli Eğitim Bakanlığının ülkemiz genelindeki eğitim kurumlarında kurum müdürlerinin kurumda görev yapanlara not verme zorunluluğu Nevşehir’de de istenmeyen olayları beraberinde getirdi.

Notu iyi olmayan eğitimciler okul müdürünün odasını bastı
02 Temmuz 2016 Cumartesi 14:13

banner143
banner134
380 dolayında eğitim kurumunun, 3 bin 700’e yakın eğitim çalışanının yer aldığı Nevşehir’de notunu beğenmeyen bir çok eğitimcinin soluğu okul ya da kurum müdürünün odasında aldığı öğrenildi.
Sözlü tartışmalara neden olan not kavgasında notunu beğenmeyen eğitimci “Müdürüm bu not bana oldumu şimdi” diye çıkışırken, Okul müdürlerinin bir çoğunun ramazan ayının da verdiği manevi sabırla durumu izah etmeye çalıştığı gözlendi.
Okulların tatil olduğu ve ramazan ayı içerisinde yaşanan eğitim kurumlarındaki bu sözlü tartışmaların sona ermesi için Okul ya da kurum müdürlerinin ne zaman hedef tahtasına oturtulmaktan vazgeçileceğine bakalım İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir ne yorum getirecek?
En azından bu kurumlarda yıl boyunca beraber eğitim verebilmek için çaba sarf eden eğitim kurumları yönetimlerinin ve eğitimcileri karşı karşıya getirmeyecek yeni bir formül bulunması herkesin ortak arzusu durumunda.
Bu durumun devam ettirilmesi halinde önümüzdeki dönemlerde TBMM genel kurullarından, futbol sahalarından alıştığımız sille tokat kavga görüntülerine bu kez eğitim kurumlarında da rastlanabileceği kaçınılmaz bir durum.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
mustafa - 2 yıl önce
Hani nerde eğitimciler cebinde iphon6 ile iktidara söven aldığı maaşı az gören eğitimcimi eğitici oluyor? Dersin rahat 10dakikasını yoklama zaten derse 5_8 dk geç gelir bi 10dakika hangi konudaydık vs rahat bi 15dakikasınıda telefonuna ayırır mesaj atar oyun oynar eskidenmiş o eğitimciler hani nerde ben göremiyorum??
Performans proje ödevi verir yapmasan 40 yaparsan 60 verir ödev 2 sayfayı geçmesin yoksa almam der sonra olmamış bu der hertürlü susturur seni