banner461
banner195

NTB Başkanı Salaş'dan Kadir Gecesi Mesajı

Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş, Kadir Gecesi nedeniyle bir mesaj yayınladı.

NTB Başkanı Salaş'dan Kadir Gecesi Mesajı
30 Haziran 2016 Perşembe 17:41

banner143
banner134
Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş, Kadir Gecesi nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Salaş mesajında "Başı rahmet ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş ayı olan Ramazan ayının sonuna yaklaşmamızla birlikte, manevi lezzetinin doruğa ulaştığı, af ve mağfiret kapılarının ardına kadar açıldığı mübarek Kadir Gecesi'ni idrak edecek olmanın mutluluğunu ve sevincini yaşamaktayız. Tutulan oruçlarla yapılan ibadet ve yardımlarla bir manevi iklimden geçerek idrak ettiğimiz Ramazan ayı, Kadir Gecesi ile zirveye ulaşmakta ve bayram sevinci ile taçlanmaktadır. Ramazan ayı sevgi ve kardeşliğin pekiştiği bir aydır. Kadir Gecesi de bin aydan daha hayırlı bir gece olup, aynı zamanda müminler için de bir fırsattır."dedi.

Salaş mesajının devamında şunları kaydetti.

"Kadir Gecesi dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu, sevginin, saygının ve hoşgörünün daha fazla öne çıktığı özel günlerdir. Dünyada zulüm altında bulunan Suriye, Irak, Filistin, Arakan, Myanmar ve Doğu Türkistan gibi ülkelerde bulunan kardeşlerimize reva görülen zulmün son bulması için, Ramazan Ayı'na ulaşamadan şehit olan yüzlerce Müslüman kardeşimiz için, başta Türkiye olmak üzere tüm dünyada barış ve kardeşliğin hâkim olması için dua edelim."


Bayram havasını da hissetmeye başladığımız şu günlerde bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi’nin bütün İslam Âleminin ve Nevşehirliler için sevgi, huzur, sağlık, kardeşlik ve kentimizde yaşanan sosyal barışın birlikteliğinde hayırlara vesile olmasını temenni eder kandillerini en içten dileklerimle kutlarım.
 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.