banner461
banner195

NTB Başkanı Salaş'tan 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş, 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

NTB Başkanı Salaş'tan 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı
17 Eylül 2016 Cumartesi 13:35

banner143
banner134
Nevşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim SALAŞ,19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayarak, ebediyete intikal etmiş tüm gazileri rahmetle, hayatta olan gazileri de minnet ve şükranla andıklarını kaydetti.

Şanlı Türk tarihinin yazılmasında en büyük katkıları olan, bu vatan uğruna gözünü kırpmadan şehit ya da gazi olmayı göze alan kahramanların anısını yaşatmak için Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mustafa Kemal Atatürk'e "Mareşallik" rütbesi ile "Gazilik" unvanının verildiği tarihin yıldönümü olan bu gün 19 Eylül 1921 tarihinden bu yana yurdumuzda her yıl "Gaziler Günü" olarak kutlanmaktadır.

Aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi Türk Milleti olarak her zaman sevgi ve saygıyla anmaktayız. Vatanseverlikleriyle övündüğümüz, unutulmaz hizmetleriyle örnek aldığımız gazilerimize, saygın kişiliklerine yaraşır yaşam koşulları sunmayı ortak sorumluluğumuz olarak görmekteyiz. "ŞEHİT VE GAZİLERİMİZE NE KADAR MİNNET VE ŞÜKRAN DUYSAK AZDIR" Vatanımızın bölünmez bütünlüğünü ve ebedi varlığını korumak, milletimizin birlik, beraberlik, barış ve huzurunu sağlamak için, canlarını hiç tereddüt etmeden ortaya koymuş başta Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi huzurunda tüm kahraman gazilerimizin "Gaziler Günü"nü kutluyor. bu anlamlı gün dolayısıyla; başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve şükranla anarken, hayatta olan gazi ve malullerimizi de minnet, sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

İbrahim SALAŞ
Nevşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.