banner461
banner195

Öğretmenden Özel Harekat Polisi Amcasına Duygusal Mesaj

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 171. yıldönümü Nevşehir’de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Mini tiyatroda oynayan stajyer öğretmen Medine Karaca’nın program sonrasında amcası Mardin’in Nusaybin ilçesinde görev yapan özel harekatçı...

Öğretmenden Özel Harekat Polisi Amcasına Duygusal Mesaj
10 Nisan 2016 Pazar 13:57

banner143
banner134
Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 171. yıldönümü Nevşehir’de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Mini tiyatroda oynayan stajyer öğretmen Medine Karaca’nın program sonrasında amcası Mardin’in Nusaybin ilçesinde görev yapan özel harekatçı Yalçın Karaca’ya gönderdiği mesaj duygusal anlara neden oldu. Karaca mesajında şöyle dedi: “Şuan buraya bir teşekkür konuşması yapmak için geldim. Ben bu teşekkür konuşmasını Türkiye’nin her yerinde görev yapan polislere, askerlere etmek istiyorum. Ama öncelikle Sur’da, Nusaybin’de, Cizre’de görev yapmakta olan kiminin yaşı benden büyük kiminin yaşı benimle yaşıt olan polislere, askerlere, özel harekatçılara ve onları bekleyen, yollarını gözleyen eşlerine ve çocuklarına, duasını eksik etmeyen herkese etmek istiyorum. Milli mücadele yıllarını yaşadığımız bugünlerde biz kadınlar olarak belki cepheye mermi taşımadık. Ama askerimize, polisimize giden yiyecek yardımında bulunduk. Nene Hatun ruhuyla, Halide Edip ruhuyla, Nezahat onbaşının, Şerife bacının ruhuyla hissettik. Ve bugün hissettiğim başka bir şey daha var korku. Giden gelmiyor türküsünün yürekteki ağırlığı. Ve biraz daha kişileştirecek olursam şuan Nusaybin’de görev yapmakta olan özel harekatçı amcam Yalçın Karaca’ya teşekkür edeceğim. Biz seninle gurur duyuyor ve eve dönmeni bekliyoruz. Senin için sıcak bir bardak çayımızı sehpanın üzerinde her zaman hazır tutuyoruz. Ve sen gelene kadar çayını sıcak tutacağıma söz veriyorum.”
Stajyer öğretmen Medine Karaca ise yaptığı açıklamada, “Mesajımda söyleyeceklerim aslında gayet açık. Özellikle korkuyoruz. Tüm özel harekat polisleri için korkuyoruz. Amcam için korkuyorum. Ve bu mesajımın sadece yerine ulaşmasını istedim. Amcam belki duyamayacak belki ama burada konuşursam amcamın beni görebileceğini düşünüyorum” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.