banner461
banner195

Özkonak Kasabası Rengarenk Işıklandırdı

Özkonak Belediyesi yürüttüğü çalışmalarla kasaba merkezini bambaşka bir görünüme kavuşturuyor, meydan ve caddeler şimdi rengarenk görselliği ile dikkat çekiyor.

Özkonak Kasabası Rengarenk Işıklandırdı
03 Temmuz 2016 Pazar 14:55

banner143
banner134
Nevşehir’in Avanos ilçesine bağlı Özkonak beldesinde yol, kaldırım, altyapı ve çevre düzenlemelerinin ardından aydınlatma çalışmaları da yapıldı.

Özkonak Belediye Başkanı İlker Yürekli tarafından bizzat yürütülen Aydınlatma çalışmalarının tamamlandığı Özkonak kasabasının merkezi ışıl ışıl görünümüyle Özkonaklıların beğenisini kazanıyor. Ayrıca çalışma kapsamında Özkonak Belediye binasıda ışıklandırılıldı. 

Gecenin aydınlık yüzü Özkonak Kasabası Şimdi Işıl Işıl, Pırıl Pırıl...

Özkonak Belediye Başkanı İlker Yürekli, www.fibhaber.com'a yaptığı açıklamada, "Kasaba Meydanımız ile birlikte kasabamızın bulvar ve caddelerini güzelleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.Özkonak Belediyesi tarafından yürütülen çevre düzenleme çalışmaları hızla sürüyor. Hedefimiz Yürüttüğümüz bu çalışmalarla herkesin büyük özlemini duyduğu, kasabamıza yakışır pırıl pırıl tertemiz bir Özkonak Kasabasını hemşerilerimizin hizmetine sunacağız."denildi.

Özkonak kasabası yaz aylarının başlamasıyla birlikte gerek sabah ve gerekse geceleri farklı güzelliklerin yaşandığı cazibe merkezlerinden birine dönüşüyor.

Yol kenarlarına dikilen direklere boydan boya renkli ve tasarruflu aydınlatmalar takıldı. Yaklaşık 2 haftalık bir çalışma ile caddeler rengarenk bir görünüm aldı.

Özkonak çarşı merkezi, giriş ve çıkışlarına yıldızlı dekoratif aydınlatmalar takıldı. Bu aydınlatmalar gece yandığında beldeye ışıl ışıl bir görünüm kazandırdı.

Beldeye gelen yabancılar yapılan bu çalışmaları örnek bir çalışma olarak değerlendirerek, hayranlıklarını dile getirdiler.

Yapılan hizmetlerin tamamı Özkonak’ı güzelleştirmeye ve vatandaşın hizmetlerini karşılamaya yönelik olduğunu ifade eden Özkonak Belediye Başkanı İlker Yürekli, “Beldemiz son yıllarda gözde mekanlardan biri haline geldi. Vatandaşlar bağ evi yapımları için belde arazilerini daha yoğunlukta tercih etmeye başladı. Bu durum da beldemizin arazilerini değerlendirdi. Yani kısacası Özkonak'ımıza vazgeçilmez haline geldi.” dedi.
Başkan YYürekli açıklamasının devamında; “Daha önce yaptığımız yol, kaldırım, altyapı ve çevre düzenlemelerini tamamladık. Yaz mevsimine girdiğimiz bu aylarda beldemizi biraz daha canlandırmak ve rengarenk görünüm kazandırmak için cadde ve sokaklara tasarruflu aydınlatmalar taktırdık. Bundan sona da çalışmalarımız devam edecektir.” şeklinde konuştu. 
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Makbul çil - 2 yıl önce
Allah razı olsun şimdiye kadar hiç olmamış çok güzel bir özkonak kasabasına yolları mezarlık duvarları şu mübarek günde Çarşı'nın aydınlatılması daha neler neler başda sayın belediye Başkan'ımız İlker ve diğer emeği geçen hergeşden Allah razı olsun başarılar ve devamını dilerim ayriyetende Arif'e gününü ve Ramazan Bayram'ınızı saygıyla kutlar Allahdan daha nice sağlıklı Bayram'lara görmenizi dilerim makbul çil