banner461
banner195

Parmaksız’dan 63. Yıl Mesajı

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Nevşehir’in İl oluşunun 63. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Parmaksız’dan 63. Yıl Mesajı
19 Temmuz 2017 Çarşamba 15:39

banner143
banner134
Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Nevşehir’in İl oluşunun 63. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız yaptığı açıklamada Nevşehir’in köklü bir tarihe sahip olduğunu ve il oluşundan bu güne her alanda gelişme çabası gösterdiğini belirterek tarihi kültürel mirası, coğrafi özellikleri ve insan yapısıyla Ülkede önemli bir yere sahip olduğunu söyledi. Başkan Parmaksız, "20 Temmuz 1954 tarihinde 6429 sayılı yasa ile il statüsüne kavuşan Nevşehir, geçen 63 yıllık süre zarfında ekonomik, sosyal, kültürel, sanatsal, eğitim, sağlık vb. alanlarda gelişme çabası göstermiştir. Türkiye'nin 50. ili olan Nevşehir, köklü geçmişi, tarihi kültürel mirası, coğrafi özellikleri ve insan yapısı ile her zaman önemli bir yere sahiptir. Bu kentte yaşayan insanlar ve yerel yöneticiler olarak bizler de bu önemin farkında olarak ilimizin gelişmesi için çaba gösterme bilincinde hareket etmekteyiz. İnsanımızın refahına, huzuruna katkı sağlamak bizler için büyük bir heyecan vesilesidir. Bu duygu ve düşüncelerle İlimizin gelişme sürecinde katkısı olan başta sayın valilerimiz olmak üzere, bu güne kadar görev yapan bakan ve milletvekillerimize, kanaat önderlerine, kamu kurum yöneticilerine ve çalışanlarına, oda ve meslek teşekküllerine, sivil toplum kuruluşlarına, Nevşehir dışında yaşayan fakat yüreği Nevşehir için çarpan herkese şükranlarımı sunuyor, il oluşumuzun 63. yıldönümünü kutluyorum" dedi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.