banner461
banner195

Proje eğitimi 20 Temmuz İlköğretim okulunda yapıldı

Nevşehir Kadın Derneğinin İçişleri Bakanlığının hibesi olan Aile içi şiddetin topluma zararları projesinin eğitimleri 20 Temmuz ilköğretim okulunda verildi.

Proje eğitimi 20 Temmuz İlköğretim okulunda yapıldı
10 Şubat 2017 Cuma 13:09

banner143
banner134
Nevşehir Kadın Derneğinin İçişleri Bakanlığının hibesi olan Aile içi şiddetin topluma zararları projesinin eğitimleri 20 Temmuz ilköğretim okulunda verildi. Projeye Nevşehir Valisinin eşi Songül Aktaş’ın teşrifleri ile projeye destek veren kurumlar, okul aile birlikleri ve okul velileri katıldı.

Eğitimcilerden Nevşehir İl Halk Sağlığı Müdürlüğünden Psikolog Murat Arslan, aile içi şiddettin türlerini, 6284 kanun haklarını, ebeveyn ve çocuk ilişkilerinde şiddetin türlerini ve kadına yönelik şiddetin yol açtığı sorunları anlattı.

Ailenin önemini ve anne ve babaların çocuklarını yetiştirirken yapmış oldukları hataları konulu eğitimi sosyolog ,felsefe grubu öğretmeni ve aile danışmanı Burakhan Bars tarafından verildi.

Kadına yönelik şiddetin türlerini ise Nevşehir Üniversitesi Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (NÜKÇAM) Müdürü Yrd. Doç. Dr. Derya Evgin tarafından velilere eğitim verildi.

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.