banner461
banner195

Rektör Atamasında Sıcak Günler

Cumhurbaşkanlığı tarafından geçtiğimiz hafta sonunda yapılan atamaların ardından 7 Üniversitenin yeni rektörünün bugünlerde atanması bekleniyor.

Rektör Atamasında Sıcak Günler
24 Ocak 2017 Salı 13:45

banner143
banner134
Cumhurbaşkanlığı tarafından geçtiğimiz hafta sonunda yapılan atamaların ardından 7 Üniversitenin yeni rektörünün bugünlerde atanması bekleniyor. O isimler arasında Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinin de olması bekleniyor.

Hafta sonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 12 Üniversitenin rektörünü atamasıyla devam eden rektör atamalarında Nevşehir Hacı Bektaş Veli üniversitesine de artık rektörün atanacağı bildiriliyor.

Muhtemelen 3-4 gün içerisinde belirlenmesi beklenen yeni rektörle birlikte Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde yaklaşık 8 aydır devam eden rektör bilmecesi de sona erecek.
Hatırlanacağı üzere Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi rektörlüğüne 26 aday başvuruda bulunmuştu. Bu adaylar içerisinde 3 isim YÖK tarafından Cumhurbaşkanı'na sunulmuştu. Bu üç isimden birinin Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinin yeni rektörü olması bekleniyor. Bu isimler arasında olduğu belirtilen İsmail Bekçi’nin de muhtemel rektör adayları arasında öne çıktığı iddia ediliyor.

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.