banner461

Semerkand’tan EVET çağrısı

Semerkand Buhara İlim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği Nevşehir Şube Başkanlığı da referandumda EVET çağrısı yapan STK’lar arasında yerini aldı.

banner503
Semerkand’tan EVET çağrısı
25 Mart 2017 Cumartesi 13:26

banner143
banner134
Semerkand Buhara İlim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği Nevşehir Şube Başkanlığı da referandumda EVET çağrısı yapan STK’lar arasında yerini aldı.
Nevşehir Milli İrade Platformu üyesi de olan Semerkand Buhara, İlim, Kültür ve Yardımlaşma Derneğinden konuya ilişkin yapılan açıklamada; “Dünya 5 ten büyüktür sloganıyla" Türkiye’nin bütün mazlum milletlere özgüven aşılayan, bölgesinde ve yakın coğrafyasında söz sahibi bir ülke haline geldiğine vurgu yapıldı.
Türkiye’yi yıpratma girişimlerinin bu kez de döviz kuru ve uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarının eliyle devam ettiği dile getirilen açıklamada; gereken cevabın yine toplumun bütün kesimleri tarafından birlik ve beraberlik içinde anında verildiğine, bu anlamda ekonomi ve kalkınma seferberliğinin hız kesmeden devam ettiğine dikkat çekildi.
İçeride ve dışarıdaki bütün olumsuz şartlara rağmen Türkiye’nin güçlü duruşunu sürdürdüğüne işaret edilen açıklamada; “Burada ortak bildiriyi paylaşan kardeş sivil toplum kuruluşları olarak konuya millet penceresinden bakarak yaptığımız değerlendirmeye göre anayasa değişikliği paketinin, ülkemizin istikrarlı bir siyasi ve ekonomik yapıya kavuşmasının önünü açacağına, yürütmenin işlerliğini hızlandıracağına ve artıracağına, yürütmeyi daha etkin ve hesap verebilir bir sisteme kavuşturacağına, artık koalisyonlara mahkum olunmayacağına, ülke sorunları karşısında milletin temsilcilerinin elini kolunu bağlayan zincirleri kıracağına inanıyoruz. Ekonomik istikrar için, büyük yatırımların devamı için, mazlum coğrafyalara uzatılan şefkat eli için, Türkiye üzerinde oynanan oyunların bozulması için, koalisyonlara mahkum olmamak için, hantal devlet yapısından kurtulmak için, ülkeyi yönetmenin iki dönemle sınırlandırılarak tek adamlığa son verileceği için 'evet' diyoruz" ifadelerine de yer verildi. 

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.