banner461
banner195

Sıcak asflt çalışmaları aralıksız sürüyor

İl Genel Meclis Başkanı Süleyman Özgün ve İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili,Avanos Kaymakamı Mustafa Eldivan, İl Özel İdaresince yapımı tamamlanan Göreme-Çavuşin arası sıcak asfalt yol güzergahının devamı niteliğinde olan Çavuşin-Avanos arası 3,5 km lik sıcak asfalt yapımı çalışmalarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldılar.

Sıcak asflt çalışmaları aralıksız sürüyor
10 Haziran 2016 Cuma 14:18

banner143
banner134
Önemli turizm yollarımızdan olan Çavuşin-Avanos yolu arası 3,5 km lik kısmının sıcak asfalt yapım işi İl Özel İdare tarafından, 2.801.470,00.-TL bedelle Müteahhit Firmaya ihale edilmiştir. Sözleşmesi yapıldıktan sonra işe başlanılacak olan mevcut satıh kaplama yolun, yıllar içerisinde kullanılmasından ve zaman zaman yağmur sularından meydana gelen çukurların tamir edilmesinden dolayı yıpranmalar olduğu için Çavuşin-Avanos arasında kalan 3,5 km lik mesafesinin tamamen kazılarak sıcak asfalt yapım çalışmaları gerçekleştirilecek.
Ayrıca; sıcak asfalt yol çalışmasına ilaveten yol güzergahı üzerinde bulunan Paşabağı Mevkii kavşak çalışması da yol projesi içerisinde.

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.