banner461

Sulusaray Belediyesi'nden Barış Pınarı Harekatına destek

Sulusaray Belediye Başkanı Bayram Yılmaz ve Belediye Meclis Üyeleri, Barış Pınarı Harekatı'na destek açıklamasında bulundu.

banner503
Sulusaray Belediyesi'nden Barış Pınarı Harekatına destek
17 Ekim 2019 Perşembe 21:15

banner143
banner134

Sulusaray Belediye Başkanı Bayram Yılmaz ve Belediye Meclis Üyeleri, Barış Pınarı Harekatı'na destek açıklamasında bulundu.

Sulusaray Belediye meclisinde bugün alınan kararla, Ülkemizin Suriye'deki terör örgütlerine yönelik yaptığı barış pınarı harekâtına destek verildi.

Sulusaray Beledieyesi Meclisi üyeleri, 2019 olağanüstü toplantısını yapmak üzere Belediye Meclis Salon'unda bir araya geldi.

Sulusaray Belediye Başkanı Bayram Yılmaz, toplantıda yaptığı konuşmada, şanlı Türk ordusunun, bugün uluslararası şebekelerin bir oyununu bozmak amacıyla tarihe yeni bir başarı imzası attığını söyledi. Yılmaz, bu harekatla uluslararası şebekelerin oyununun bozulduğunu vurgulayarak, şanlı Türk ordusunun bu anlamlı, değerli ve örnek hareketini Sulusaray Belediyesi Meclisi olarak bütün halkımız adına desteklediklerini belirtti.

İşte o açıklama;

Ülkemiz Fırat'ın doğusunda terör örgütleri PKK, PYD, YPG ve DEAŞ'ın varlığını sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak bir Barış koridoru tesis ederek Suriyeli kardeşlerimizin bir an önce kendi topraklarına evlerine dönüşlerini sağlamak üzere Barış pınarı harekatı'nı başlatmıştır.

Öncelikle bilinmelidir ki bu harekat Türkiye bir tercih değil zorunluluktur. Çünkü sınırımızın hemen yanı başında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunun ülkemiz için oluşturduğu tehdit ortadadır. Bir terör koridoru oluşturma hesaplarını bozan ve bekamızı güvence altına alan Barış Pınarı harekatı aynı zamanda tüm bölgeye huzur ve güven vaat etmektedir.

Barış harekatı bölgeye dönük okyanus ötesi dizayn girişimlerinede bir cevap niteliğindedir.

Özellikle terör örgütü PKK, PYD, YPG eliyle değiştirmeye çalışan bölgenin demografik yapısını gerçek hali ile muhafaza ederek Fırat'ın doğusu başta olmak üzere tüm bölgenin barış ve istikrara katkı sunacağına inanıyoruz. Bölgenin tarihi toplumsal ve kültürel değerlerine sahip çıkan Türkiye, Zeytindalı, Fırat kalkanı harekatlarında olduğu gibi Barış pınarı harekatı bölgesinde de yeni bir iklimin oluşumunu sağlayacaktır.

Ülkemizin bu harekat ile gerçekleştirmeye amaçladığı en önemli hususlardan biri de Suriye'nin toprak bütünlüğünün korunmasıdır.

Türkiye başından bir çözümün Suriye'nin toprak bütünlüğünden geçtiğini savunmuştur. Şuanda gerçekleştirilen harekat bu amaç için de önemli bir adımdır. Türkiye Cumhuriyeti Suriye halkını ve Türk halkının güvenliğini refahını ve huzurunu istemektedir. Barış pınarı harekatı bu çerçevede değerlendirmelidir.

Bu çerçevede belediye meclisi olarak Barış pınarı harekatı'nda ülkemizin ve kahraman mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bildiriyoruz İnanıyoruz ki gün her türlü siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak bir ve beraber olma günüdür.  Çünkü söz konusu olan milli güvenliğimizdir, ülkemizin bekasıdır. Harekat'ın başarı ile tamamlanacağına yürekten inanıyor fedakar askerimize muvaffakiyetler diliyoruz...


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.