banner461
banner195

Sulusaray TOKİ Konutları için başvuru süresi başladı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi ve Sulusaray Belediyesi işbirliği ile kasabaya yapılacak olan TOKİ konutlarının ön başvuru süresi başladı.

Sulusaray TOKİ Konutları için başvuru süresi başladı
31 Mart 2016 Perşembe 15:01

banner143
banner134
Toplu konut talep formu ve anket formları Sulusaray Belediyesi tarafından dağıtılmaya başlandığını ifade eden Sulusaray Belediye Başkanı Bayram Yılmaz, "- Yapılacak olan toplu konut projesinin 400 daire olarak planlandığı ve 3 Oda + 1 şeklinde, orta gelirli vatandaşlarımıza hitap edecek şekilde planlanmıştır" dedi.

Sulusaray Belediye Başkanı Bayram Yılmaz, "TOKİ Arsa Tahsis işleri Genel Müdürü Kadir Taşcı bugün bizleri ziyaret ederek, Kasabamıza Yapacağımız TOKİ Konut İçin Arazı Incelemelerinde bulundu. Yerlerımızı Beğendı. Inşallah Ilerleyen Günlerde Konutlarımızı Yapacağız. Şimdiden kasabamıza Hayırlı Olsun" dedi.

Sulusaray kasabamıza kurulacak olan toplu konut projesi için Cumhuriyet mahallesi, futbol sahası yanı ve düğün salonu üstündeki mevliide 60 dönümlük alan belirlenmiştir. 

ORTA GELİR GRUBU KONUTLARA: 3+1 İÇİN
3 oda 1 salon 100-115 metrekare olan konutlar 120 000 ile 140 000 TL arası
3 oda 1 salon 115-130 metrekare olan konutlar ise 140 000 ile 150 000 Tl arası satışa sunulacağı düşünülüyor
Konut bedelinin %10’u peşin 10 yıl vadeli, %15’i peşin 13 yıl vadeli veya %20 si peşin 15 yıl vadeli alternatifler ile satılacaktır.
İlk taksit ödemesi gayrimenkul satış sözleşmesini imzaladıktan 4 ay sonra başlayacaktır.

Sulusaray Kasabasına yapılması planlanan TOKİ evleri  için toplu konut talebinin belirlenmesine yönelik talep ve anket formu ÖRNEĞİ AŞAĞIDADIR.


Müracaatların şahsen Sulusaray Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğüne yapılması gerekmektedir.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Recep Özaltın - 2 yıl önce
O Bölgede bir çok çam ağacı bulunmakta bunu nasıl halledecekler.
Avatar
Hakan - 2 yıl önce
S.a bu proje ortada yokken ne kadr kısa bi zamanda 900 kişi torba sayısını doldurmusdur anlam veremedim .haksızlık bence bu yapılan dger insanlara.resmi olarak 2 önce yapılan reklama göre bu 900 kişi kapıda mı yattılar aceba kayıt olabilmek için .soruyorum sizlere
Avatar
Gonul - 2 yıl önce
Bu purojenin insaati ne zaman basliyacak peki
Avatar
.d.d - 1 yıl önce
Ne zamna yapilacak