banner461
banner195

Temel Fotoğrafçılık Eğitimi Kapadokya'da Sona Erdi

Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim Kültür Araştırma Genel Müdürlüğü Bilim, Sanat ve Kültürel Faaliyetler Daire Başkanlığınca düzenlenen 'Temel Fotoğrafçılık Eğitimi'nin ikincisi çeşitli illerden 80 genç fotoğrafçı adayının katılımıyla Kapadokya'da gerçekleştirildi.

Temel Fotoğrafçılık Eğitimi Kapadokya'da Sona Erdi
09 Nisan 2016 Cumartesi 17:32

banner143
banner134
Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu'nun profesyonel fotoğraf eğitmenleri tarafından verilen kursta yaşları 18 ile 29 arasında olan genç bayanlar, fotoğraf teknolojisi, ışık ve kompozisyon, çekim teknikleri ve fotoğrafta değişkenler gibi konularda uygulamalı eğitim aldı.

Gençler 8 günlük eğitim boyunca Bağıldere, Güvercinlik, Kızılçukur, Dervent ile Uçhisar Kalesi, Ürgüp, Avanos, Kızılırmak, Çavuşin, Zelve, Göreme Açık Hava Müzesi'ni ziyaret ederek uygulamalı fotoğraf çekimleri gerçekleştirdi.

Eğitim Kültür Araştırma Genel Müdürlüğü Bilim, Sanat ve Kültürel Faaliyetler Daire Başkanı Feride Bitirim, FİB Habere yaptığı açıklamada, Etkinliğin gençlere fotoğrafçılık konusunda yeni bilgi ve deneyimler ışığında öz güven verdiğini dile getirerek, gençleri ülkemizin tanıtımına katkı sağlayacak fotoğrafları çekecek seviyeye getirmeyi ve onları bu anlamda teşvik etmeyi amaçlıyoruz.' diye konuştu. 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.