banner461
banner195

Türkiye turu ile engelli turizmine dikkat çekmek amacında

Trabzon Sakatlar Derneği Şube Başkanı Tayfun Serdar 06 Haziran’da başladığı Türkiye turunda Nevşehir’e ulaştı.

Türkiye turu ile engelli turizmine dikkat çekmek amacında
25 Haziran 2016 Cumartesi 13:57

banner143
banner134
Farkındalık projesiyle birlikte iki tekerlekli motosikleti ile 61 ile ulaşmayı ve 10 bin kilometre yol kat etmeyi hedefleyen Trabzon Sakatlar Derneği Şube Başkanı Tayfun Serdar, Türkiye Sakatlar Derneği Nevşehir Şube Başkanı Ekrem Altıntaş’ı ziyaret etti.
Söz konusu Türkiye turu ile engelli turizminin ülkemiz açısından önemine de dikkat çekmek istediğini dile getiren Serdar, “Şu ana kadar gittiğim illerde şube başkanlarımızı da ziyaret ederek yerelde karşı karşıya kaldıkları sorunları yerinde tespit edip çözüm önerilerimizi görüştük. Nevşehir Şube Başkanımızı da bu amaçla ziyaret etmiş bulunuyorum. 5 bin kilometre yol kat ettiğim şu ana kadar ki gezim esnasında engelli turizminin ülkemiz turizmi açısından da ne kadar büyük önem taşıdığına dikkat çekmeye çalıştım. Bu projeyi tamamladıktan sonra 40 ülkeyi kapsayan yurt dışı turuna da başlayacağım” dedi.
Türkiye Sakatlar Derneği Nevşehir Şube Başkanı Ekrem Altıntaş, Trabzon şube başkanı Tayfun Serdar’ın engelliler için başlattığı ülke turuna destek verdiklerini belirtti.
Altıntaş, “Biz bu engellilerin farkındalık projelerini 10 yıl ilimizde de başlatmıştık. Çavuşin’de başlattığımız projemiz sayesinde engellilerin bu türlü projelerde başarılı olabileceklerini bizzat gördük ve yaşadık. Trabzon Şube Başkanımızın başlattığı bu projeyi her zaman destekleyeceğiz. Kendisine bundan sonraki turunda başarılar diliyoruz” ifadelerinde bulundu. 


Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.