banner461
banner195

“Ülkesine, demokrasiye sahip çıkan Milletimize teşekkür ederiz”

Sağlık-Sen Nevşehir Şube Başkanı Hakan Gündüzpolat, darbe girişimini kınarken, meydanları boş bırakmayan tüm Türk halkına ve sağlık çalışanlarına da teşekkür etti.

“Ülkesine, demokrasiye sahip çıkan Milletimize teşekkür ederiz”
18 Temmuz 2016 Pazartesi 13:10

banner143
banner134
Gündüzpolat, “Aziz milletimiz tarafından seçilmiş olan ve gece-gündüz bu cennet vatana hizmet için korkusuzca mücadele eden, milli iradeyi teslim almak isteyen darbeci güruhuna, paralel ihanet çetesine, vatan hainlerine karşı gözünü kırpmadan meydan okuyan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Sayın Cumhurbaşkanımızın bu kutlu mücadelesinde kendisini asla yalnız bırakmayan Sayın Başbakanımıza, hükümet yetkililerine, canını ortaya koyan polisimize ve aziz milletimize, cuntaya karşı gelen askerlerimize, seçilmiş hükümete karşı yapılmak istenen darbeye “Hayır” diyen siyasi temsilcilere, Sağlık-Sen ailesi olarak darbe teşebbüsünün ilk dakikalarından itibaren Türkiye’nin her şehrinde, her beldesinde her hangi bir çağrı beklemeden ailesiyle, dostlarıyla, akrabalarıyla, komşularıyla birlikte bayrağını alıp meydanlara koşan, darbe ve darbecilere karşı tepkisini en güçlü şekilde ortaya koyan, tereddüt etmeden meydanlara inen ve demokrasimize sahip çıkan tüm halkımıza, dava arkadaşlarıma, tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımıza can-ı gönülden teşekkür ederiz. Kurulduğumuz günden bu güne, temsil ettiğimiz medeniyet değerlerimiz gereği Memur-Sen ve Sağlık-Sen olarak milli iradenin yanında olduk, millet iradesini üstün tuttuk.  İlk gün geceden beri yapıldığı gibi bundan sonra da demokrasimize sahip çıkmada tereddüt göstermeden, bütün teşkilatımızla meydanlarda ve milli iradenin yanında olacağız. 
Bu hain ve alçak girişime katılan, yardımcı olan, destekleyen bütün hainler hukuk içinde hak ettiği cezaya çarptırılmalıdır. Bu darbe girişiminin bütün uzantıları tespit edilerek, gereği yapılmalıdır. Rehavete kapılmıyor, darbeye ve darbecilere karşı, cesaret ve onurla dik duruşumuzu devam ettiriyoruz. Memur-Sen ve Sağlık-Sen teşkilatları olarak tüm yurtta sokaklarımızı terk etmiyoruz. Milli İrade olarak mevzilerimizi terk etmiyoruz. Tüm yurtta sokaklarda sabahlıyoruz.” diye konuştu. 

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.