banner461
banner195

Ürgüp Damsa çayı taşkın sel suyuna karşı temizleniyor

Nevşehir'in Ürgüp ilçesi Damsa Çayında temizlik çalışması başlatıldı. Hazırlanan proje ile önümüzdeki bahar aylarında dere yatağı beton kaplanacak, dere etrafı rekreasyon alanı haline gelecek.

Ürgüp Damsa çayı taşkın sel suyuna karşı temizleniyor
03 Ekim 2016 Pazartesi 16:14

banner143
banner134
Ürgüp Belediyesi ve DSİ 12. Bölge Müdürlüğü iş birliği ile İlçemizden geçen Damsa Çayında temizlik çalışmaları başlatıldı.
Havalar soğuyup, yağışlar başlamadan planlanan temizlik çalışması kapsamında dere yatağı otlardan arındırılarak yağmur giderinin önü açılarak dere temizleniyor.
Çalışmaları yerinde inceleyen Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, "DSİ 12. Bölge Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. Damsa çayında önümüzdeki bahar aylarında başlayacağımız projesi onaylanan önemli bir çalışma var. Dere yatağını tamamen betonla kaplayıp, dere etrafı belediyemiz tarafından güzel bir proje ile yürüyüş alanları, bisiklet sürüş alanı, oturma alanları gibi Damsa çayı etrafını sosyal bir alan haline getireceğiz. Yollarımızın tamamlanmasının ardından 2017 yılında artık böyle projelere daha fazla ağırlık vereceğiz. Ürgüp'e ne yapsak yakışır, en güzelini yapmaya devam edeceğiz." şeklinde konuştu.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.