banner461
banner195

Yüzlerce Tepeköylü İstanbul'da Buluştu

İstanbul'da bulunan Nevşehir Acıgöl Tepeköylüler Derneği Dernek Başkanı Sefer Aslanhan ve yönetim kurulu üyeleriyle Tepeköylüler İstanbul Pendik Yenişehir Piknik alanında yüzlerce Nevşehirli'nin katılımıyla bir araya geldi.

Yüzlerce Tepeköylü İstanbul'da Buluştu
19 Temmuz 2017 Çarşamba 11:15

banner143
banner134
İstanbul'da bulunan Nevşehir Acıgöl Tepeköylüler Derneği Dernek Başkanı Sefer Aslanhan ve yönetim kurulu üyeleriyle Tepeköylüler İstanbul Pendik Yenişehir Piknik alanında yüzlerce Nevşehirli'nin katılımıyla bir araya geldi.Dernek Başkanı Sefer Aslanhan Ünal Kaya'ya özel dernek madalyası ve hediye takdiminde bulundu.
Programda bu sene Canlı Müzik 27 yaşında 1 hafta önce kaza ile aramızdan ayrılan Tepeköylü hemşerimizin yasından dolayı yapılmadı.
Lütfü Altınok hocamızın Şehitlerimiz ve bu dünyadan ahirete intikal etmiş geçmişlerimizin ruhu için Kur'an-ı Kerim okudu.
Geleneksel hale gelen "AĞALIK" seçiminde bu sene Ağalığı 20.000.TL vererek Cemali Sertkaya aldı.İlk olarak ağalığı alanın eşinede ağalık kaftanı giydirildi.
Ağalıktan elde edilen gelir köyde yapımı devam eden başta Kültür Merkezi ve diğer ihtiyaçlarda kullanılacak.
Çuval, Halat Çekme, Yumurta ve Yoğurt yeme yarışmaları düzenlendi.
Kadınlar bizde halat çekme yarışmaısna katılmak istiyoruz talebine dernek başkanından olumlu yanıt gelince yarışma yapıldı.Yarışmaya katılan kadınlara Boğaz Turu yaptırılacak.Başkan Aslanhan kadınları dernek faaliyetlerinde aktif hale getirmek için bu tür teşvik organizasyonlarını yaparak kadınlarımızda kendi aralarında daha çok kaynaşmasını sağlıyoruz dedi.
45 yaş üzeri 50-60 yaş arası Tepeköylülerin çuval yarışına yoğun ilgi ve katılım oldu.Eski günleri yaad ettiklerini söyleyen yarışmacılar mutlu olduk kendimize geldik dediler.
Yarışmalarda dereceye girenler Para altın madalya ve hediyelerle ödüllendirildiler.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.