banner461

10 Milyonluk Nevşehir TÜİK Yatırımında Sona Doğru

Nevşehir’de bulunan sayılı bölge müdürlüklerinden biri olan Türkiye İstatistik Kurumu Bölge Müdürlüğünün yeni hizmet binasında çalışmalar ramazan ayına rağmen hızla devam ediyor.

banner503
 10 Milyonluk Nevşehir TÜİK Yatırımında Sona Doğru
09 Temmuz 2014 Çarşamba 19:01

banner143
banner134

 10 Milyonluk Yatırımda Sona Doğru

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de bulunan sayılı bölge müdürlüklerinden biri olan Türkiye İstatistik Kurumu Bölge Müdürlüğünün yeni hizmet binasında çalışmalar ramazan ayına rağmen hızla devam ediyor.

Nevşehir Belediyesi'nin tahsis ettiği yaklaşık 10 bin metrekarelik bir alan üzerinde yapımı planlanan  Türkiye İstatistik Kurumu Nevşehir Bölge Müdürlüğü Hizmet Binasının inşaatında sona yaklaşılıyor.

Geçtiğimiz Mart ayı içerisinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından ihalesi gerçekleştirilen TÜİK Bölge Müdürlüğü hizmet binası, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Kompleksi yanında, yaklaşık 10 bin metrekarelik alan üzerinde yapılıyor.

İnşaat çalışmalarının ramazan ayına rağmen hızla sürdüğü gözlenen Türkiye İstatistik Kurumu Nevşehir Bölge Müdürlüğü yeni hizmet binasında dış cephe mantolama çalışmalarına geçildi. Maliyeti 10 Milyon TL’yi bulacak olan ve Kasım ayı içerisinde tamamlanarak hizmete sokulması planlanan yeni hizmet binasının tamamlanması ile TÜİK Bölge Müdürlüğünün bir takım zorlamalarla başka çevre büyük illere kaydırılmasının da büyük ölçüde önüne geçilmiş olunacak.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
keşke yapılmasaydı - 6 yıl önce
çok çirkin , kaba büyük gereksiz,
vatandaşa dönük hiçbir öncelikli faaliyeti de yok
Avatar
tüikci - 6 yıl önce
tamamen vatandaşa yönelik bir kurum.isterseniz oynayabileceğiniz size uygun park ve bahçeler var memleketimizde :)