banner461
banner195

100.Yıl İlkokulu Park Alanı Genişletildi

Nevşehir’in Sümer Mahallesi’ndeki 100. Yıl İlkokulu’nun park alanı, yan bölümdeki park alanın da genişletilmesi ile daha da zenginleştirilen bir görünüme kavuşturuldu.

100.Yıl İlkokulu Park Alanı Genişletildi
30 Eylül 2013 Pazartesi 11:19

banner143
banner134

 Nevşehir’in Sümer Mahallesi’ndeki 100. Yıl İlkokulu’nun park alanı, yan bölümdeki park alanın da genişletilmesi ile daha da zenginleştirilen bir görünüme kavuşturuldu. Çocuk oyun gruplarının yanı sıra 1000 e yakın süs bitkisi ve fidanın da birbiri ardına sıralandığı  dinlenme ve çocuk oyun park alanı çocukların da gözdesi haline geldi.

Nevşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin çalışmaları ile 100. Yıl İlkokulunun içerisinde toplam 3 bin metrekarelik bir dinlenme ve çocuk oyun alanı oluşturuldu. Çocuk oyun grubunun yanı sıra, kondisyon aletleri ile zenginleştirilen  park alanında Taflan, Osmanlı Şimşiri, Berberis, İspirya, Kızılcık, Yedi Veren Gül, Ateş Dikeni  gibi süs bitkileri ve Ihlamur ,Sedir Topdut, Piramit Mazı ve Sarkık Dut fidan ile 3000 ü aşkın fidanı gibi yeşil ağın daha da zenginleştirildiği yeni dinlenme ve park alanı bir anda çocuklarında gözdesi haline geldi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.