banner461
banner195

13 Milyonluk Dev Yatırım Hızla Sürüyor

Geçtiğimiz yıl temeli atılarak inşasına başlanan, modern mimarisi ve büyüklüğü ile hizmete girdiğinde Türkiye’nin en modern adliye sarayları arasında yer alacak olan Nevşehir’in yeni adliye sarayının inşaatı hız kesmeden devam ediyor.

 13 Milyonluk Dev Yatırım Hızla Sürüyor
17 Ocak 2015 Cumartesi 18:01

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Geçtiğimiz yıl temeli atılarak inşasına başlanan, modern mimarisi ve büyüklüğü ile hizmete girdiğinde Türkiye’nin en modern adliye sarayları arasında yer alacak olan Nevşehir’in yeni adliye sarayının inşaatı hız kesmeden devam ediyor. 

Nevşehir Hükümet Konağının yanında bulunan mevcut adliye sarayının ihtiyaca cevap verememesi üzerine, Gazi Stadı’nın hemen karşısında bulunan ve Nevşehir’e uzun yıllar İl Jandarma Komutanlığı olarak hizmet veren alanda yapımına başlanan yeni adliye sarayında, inşaat çalışmalarının aralıksız devam ettiği gözlendi.

13 Milyon TL’yi aşkın maliyeti ile Nevşehir’e yepyeni bir görünüm katacak olan yeni adliye sarayı inşaatı soğuk ve yağışlı havaya rağmen sürdürülürken, toplam 7 bin 292 metrekarelik bir alanda 5’er katlı iki ayrı binadan oluşacak olan yeni adliye sarayında geniş otopark imkânı bulunacağı da belirtiliyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
vatandaş - 3 yıl önce
Hayırlı olsun. Ancak devletimizin her kamu birimi için lojman yapmaktan vazgeçmesi gerekir.