banner461
banner195

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Etkinlikleri

18 Mart Çanakkale Zaferinin 99. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Altınyıldız ilköğretim kurumu konferans salonunda düzenlenen program Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşımızın söylenmesiyle başlandı. Program öğrenci ve öğretmenlerimizin Çanakkale filminin izlenmesiyle sona ermiştir.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Etkinlikleri
18 Mart 2014 Salı 17:23

banner143
banner134
18 Mart Çanakkale Zaferinin 99. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Altınyıldız ilköğretim kurumu konferans salonunda düzenlenen program

Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşımızın söylenmesiyle başlandı.  Program öğrenci ve öğretmenlerimizin Çanakkale filminin izlenmesiyle sona ermiştir.

Türk ve Dünya tarihinin en önemli savaşlarından olan Çanakkale Savaşında kahramanlık destanları yazan atalarımız rahmet, minnet ve şükran duygularıyla anılmıştır.

Vatanımız için canlarını, seve seve veren kahraman şehitlerimizin aziz ruhları önünde saygı ile eğilen gençliğimiz, atalarının ideallerine layık olacaktır.

Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri dolayısıyla Büyük Önder Atatürk ve Çanakkale Zaferini “Çanakkale Şehitlerine” şiiriyle ölümsüzleştiren Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. 

Çanakkale’de yeniden doğan “Çanakkale Ruhu” ile ecdadımız ;  Kurtuluş Savaşını kazanarak kutsal vatan topraklarımızda hiçbir zaman düşman işgaline izin verilmeyeceğini tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir.

 

        


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.