banner461
banner195

2015 Baharına İnşallah

Nevşehir İl Merkezinin en eski yerleşim alanları olan Kale ve civarındaki alanlarda yapılması beklenen çalışmaların 2015 yılı baharına kaldığı gözleniyor.

 2015 Baharına İnşallah
07 Ocak 2015 Çarşamba 17:01

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir İl Merkezinin en eski yerleşim alanları olan Kale ve civarındaki alanlarda yapılması beklenen çalışmaların 2015 yılı baharına kaldığı gözleniyor

Konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunan Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’de çalışmanın yasal bir zemine oturtulmasını beklediklerini dile getirmişti.

Kale ve civarındaki 44 Tescilli binanın restorasyonu için Koruma Kurulunun kararını beklediklerini kaydeden Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, o alanda geçmişte yapılan çalışmalardan dolayı bazı belediye personelinin yargılandıklarına da dikkat çekerken, yapılacak çalışmaların yasal bir zemine oturtulması konusunda hassas davranmaları gerektiğinin de altını çizdi.

Birilerinin oturduğu yerden manzaraya bakıp laf üretmeye devam ettiklerini söyleyen Başkan Ünver, “Bu şehrin her şeyine sahip çıkmak Nevşehir Belediyesinin görevi. Ama sorumluluğu mu derseniz sorumlusu değil. Bu işi yapan kamu kurumları var. Kale ve civarında 44 tane tescilli bina var. Bunların restorasyonu için Koruma Kurulundan karar bekliyoruz. Son aşamaya geldiğini biliyorum. Bu yaz inşallah biz oranın temizliğine gireceğiz. Halk arasında Gevur hamamı olarak bilinen yere bir Selçuklu hamamı yapacağız. Sonra orasına gevur hamamı denilmesine de üzülüyorum çünkü orası ecdadımızın bizlere bir armağanı. Oturduğunuz yerden manzaraya bakıp laf üretmek çok kolay bir hadise. Ama uygulamada takip edeceğiniz bir takım şeyler var. Biz oraya girip çalıştık diye bazı personellerimiz yargılandılar. Yasal olarak orayı düzene sokacağız. Şimdi oradan bir şey çalmışlar. Ben oradaki bir hırsızlığa engel olamam ki. Ben bu tip hırsızlıkları önleyebilecek bir birimim yok. O görev devletimizin başka kurum ve kuruluşlarının görevi. Kameralı sistemle takip ediliyor o alan. İnşallah sokakları ile tescilli binaları ile orayı ülkemiz ve bölgemiz turizmine kazandıracağız” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
akın - 4 yıl önce
ünver seçimler yaklaştıkca niyetini belli etmeye başladı daha önce hiç muhatap olmadığı konularda açıklama yapıp savunma ihtiyacı duyuyor fakat söyledikleri onu kurtarmıyor daha da zor duruma sürüklüyor yıkılan her mahallenin vebali boynunda olacak
Avatar
Ortadirek - 4 yıl önce
Bir baska Bahara....
Avatar
hasan - 4 yıl önce
Kavşaklar neoldu başkan unutma 2 adet hükümet konağı ve hasaneminin . orayı unuttu san ma vatandaşı
Avatar
rıza - 4 yıl önce
aklına ne gelirse söylüyor ertesi gün unutuyor herkesi de unuttu sanıyor
Avatar
Nevşehirli - 4 yıl önce
Kaybolan tarihin vebali kim verecek bilmiyorlardı sanki oraları tarihi yer oldugunu
Avatar
büyük usta - 4 yıl önce
sen işini bilirsin usta...seçimde dolaş esnafı--mahalleyi ver söz...köprülü kavşaklar...çağdaş binalar...kaleyi yıktın---metelisi yık--hatta yeni yerleşim yerlerini yık çadır dağıt...yine oy alırsın verirler takma kafanı bu akıllılar...
Avatar
sokak araları pis - 4 yıl önce
beledeiye hizmet olarak sokak aralarına hiç uğramıyor. ana cadde temizleniyor, sokaklar pislik içinde. sadece ev çöplerini toplamayla olmuyor. yere düşen bir poşet aylarca sokakta duruyor. inşaatlardan kalan artıklar toplatılmıyor. mütahitlere söz geçmiyor sanırım. adam inşaat yapıyor, pisliği tüm sokağa yetiyor. denetim yok. başgggaaan bu işler ne olacak?
Avatar
hasan efendi ! - 4 yıl önce
bu gidişle daha cok 2015 ler gelir gider sonunda da sen gidersin anlattığın masal orda kalır.insanları artık yemiyor.