banner461

2017 Yılı tercüman listesi oluşturulacak

Nevşehir Adli Yargı Adalet Komisyonunca, “Ceza Muhakemesi Kanununa Göre Adlî Yargı Adalet Komisyonlarınca Tercüman Listelerinin Düzenlenmesi Hakkında Yönetmelik'' gereğince...

2017 Yılı tercüman listesi oluşturulacak
07 Ekim 2016 Cuma 13:52

banner143
banner134
Nevşehir Adli Yargı Adalet Komisyonunca, “Ceza Muhakemesi Kanununa Göre Adlî Yargı Adalet Komisyonlarınca Tercüman Listelerinin Düzenlenmesi Hakkında Yönetmelik'' gereğince, Nevşehir il ve ilçelerinin yargı çevresinde oturan veya mesleki faaliyeti icra eden ve başka bir komisyonun listesinde kayıtlı olmayanlardan yargı çevremiz dahilinde tercümanlık yapmak üzere, 2017 Yılı Tercüman Listesi oluşturulacak.
Söz konusu tercümanlık başvurusunda bulunacaklardan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, Başvuru tarihinde fiil ehliyetine sahip olmak, En az ilkokul mezunu olması, Başvuru tarihinde on sekiz yaşını tamamlamış olması, Affa uğramış ya da ertelenmiş olsalar bile Devlete ve adliyeye karşı işlenen suçlar, Terörle Mücadele Kanununda yer alan suçlar ile basit ve nitelikli zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflâs veya kaçakçılık, resmî ihale ve alım satımlara fesat karıştırma suçlarından hükümlü olmaması veya hakkında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmemiş olması, Disiplin yönünden meslekten ya da memuriyetten çıkarılmamış veya sanat icrasından yasaklanmamış olmak, Komisyonun yargı çevresinde oturmak veya mesleki faaliyetini icra etmek, Başka bir komisyonun listesinde kayıtlı olmamak şartları aranacak.
Adli Yargı Adalet Komisyonunca Ceza Muhakemesi kanununa göre Tercüman Listelerinin Düzenlenmesi Hakkında Yönetmelik gereğince; Başvuru Yeri :www.nevsehir.adalet.gov.tr internet adresinde yayınlanan Komisyona ait tercüman ilan metninin ekindeki başvuru formunu belirtilen internet sitesinden temini ile başvuruların Nevşehir Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanlığı Yazı İşleri Müdürlüğüne şahsen yapılması gerekmekte.
Başvuru Tarihi: Bilirkişilik yapmak amacıyla listeye kaydolmak isteyenlerin başvuruları, 17 Ekim 2016 Pazartesi günü başlayıp 31 Ekim 2016 Pazartesi günü mesai bitiminde sona erecek. Bu tarihten sonra Komisyona ulaşan dilekçeler değerlendirmeye alınmayacak.
Listeye kabul edilenlere, 14 Aralık 2016 Çarşamba günü saat 14:00'da tarihlerinde “Adli Yargı Adalet Komisyonlarınca Bilirkişi Listelerinin Düzenlenmesi Hakkında Yönetmelik” hükümleri gereğince Nevşehir Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu tarafından Nevşehir Adliye konferans salonunda yapılacaktır. Belirtilen tarihlerde yemin törenine gelmeyenler, aranan şartlara haiz olsalar bile listeden çıkarılacaklar.Yemin eden bilirkişilerden oluşan liste, 31 Aralık 2016 tarihine kadar Nevşehir Adliyesi internet sitesi www.nevsehir.adalet.gov.tr adresinde ilan edilerek, bir örneği de Adalet Bakanlığına gönderilecek.

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.