banner461
banner195

28 Kasım Son Gün

Nevşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Resmi Gazetede yayımlanan Hayvanların Nakilleri Sırasında Refahı ve Korunması Yönetmeliği yürürlüğe girdiğine dikkat çekildi.

 28 Kasım Son Gün
29 Ekim 2014 Çarşamba 16:56

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Resmi Gazetede yayımlanan Hayvanların Nakilleri Sırasında Refahı ve Korunması Yönetmeliği yürürlüğe girdiğine dikkat çekilirken, yönetmelik ile, canlı hayvan nakli yapan nakil aracı sürücü ve bakıcılarına, Sürücü/Bakıcı Yeterlilik Belgesi, hayvan nakliyesi ile uğraşan nakliyecilere Nakliyeci Yetki Belgesi, hayvan refahı ve korunmasına ilişkin standartları taşıyan nakil araçlarına Nakil Aracı Onay Belgesi, alma zorunluluğu getirildiği bildirildi.

Açıklamada, “Veteriner Sağlık Raporu tanziminde ve nakil esnasında bahse konu belgeler aranacaktır. Bahse konu belgeler için müracaatlar, yönetmelikte belirtilen belgelerle birlikte 28 Kasım 2014 tarihine kadar doğrudan İl Müdürlüğümüze yapılacaktır. Müracaatlarda; Araç sahibi nakliyecilerin; Araç Ruhsatı, K Belgesi, Nüfus cüzdanı fotokopisi ile Sürücülerin; Ehliyet fotokopisi, Nüfus cüzdanı fotokopisi ile Bakıcıların; Nüfus cüzdanı fotokopisi ile şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Araç sahibi nakliyeciler müracaatlarından önce araçlarını yönetmelikte belirtilen özelliklerde hazırlayarak, İl Müdürlüğüne getirip kontrolünü yaptırmaları gerekmektedir. Araçlarını istenilen özelliklerde hazırlamayan nakliyecilerin müracaatları kabul edilmeyecektir. Nakliyeciler, sürücüler ve bakıcılar için 04 Aralık 2014 tarihinde saat 09.00'da İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda eğitim kursları düzenlenecek olup, aynı tarihte yapılacak sınavda başarılı olanlara belge tanzim edilecektir. Yeterlilik belgesi almak isteyen, nakliyeci, sürücü ve bakıcıların müracaatlarını 28 Kasım 2014 tarihine kadar tamamlanması ilanen duyurulur” ifadelerine yer verildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.