banner461
banner195

280 Bin Askere Erken Tezkere Müjdesi Geldi!

Askerlik süresinin 12 aya indirilmesiyle birlikte, 280 bin er ve erbaş erken terhis olacak. - See more at: http://www.risaleajans.com/gundem/-bin-askere-erken-tezkere-mujdesi-geldi#sthash.0FWYcI1E.dpuf

280 Bin Askere Erken Tezkere Müjdesi Geldi!
08 Ekim 2013 Salı 18:39

banner143
banner134
 Genelkurmay Başkanlığı, uzun dönem askerliğin 12 aya indirilmesi konusunda hükümet ile görüş birliğine vardı. Düzenleme yılbaşına kadar çıkmasıyla birlikte yaklaşık 280 bin er ve erbaş erken terhis olabilecek.
 
Başbakan Erdoğan'ın canlı yayında askerlik süresinin 12 aya indirilebileceğini açıklamasının ardından, Türk Silahlı Kuvvetleri de askerlik süresinin inmesi konusunda yeşil ışık yaktı.
 
GÖRÜŞ BİRLİĞİNE VARILDI
 
Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, uzun dönem askerliğin 12 ay olarak kısaltılması konusunda görüş birliğine varıldığı belirtildi. Kısa dönem askerlik ise 6 ay olarak kalacak. Yedek subaylık uygulaması aynen, yani 12 ay olarak devam edecek. Düzenlemenin uygulamaya geçebilmesi için TBMM'nin kararı bekleniyor.
 
40 BİN ASKER HEMEN TERHİS OLACAK
 
Yapılacak düzenleme halen silah altında olan er ve erbaşları kapsayacak olursa yaklaşık 40 bin asker hemen terhis olacak.
 
TOPLAMDA 280 BİN ASKER ERKEN TERHİS OLACAK
 
Düzenlemenin yılbaşına kadar çıkarılması durumunda yaklaşık 280 bin askere kademeli olarak erken terhis yolu açılacak.

banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.