banner461
banner195

3 Ülke Öğrencileri Nevşehir Belediyesinde

Nevşehir Özel Kardelen Koleji tarafından Comenius Projesi kapsamında hazırlanan Time Capsule(Zaman Kapsülü) projesi kapsamında 3 ülke gençleri,Nevşehir’de bir araya geldi.

3 Ülke Öğrencileri Nevşehir Belediyesinde
23 Ekim 2013 Çarşamba 10:53

banner143
banner134

 3 ÜLKE ÖĞRENCİLERİ NEVŞEHİR BELEDİYESİ’NDE

Nevşehir Özel Kardelen Koleji tarafından Comenius Projesi kapsamında hazırlanan Time Capsule(Zaman Kapsülü) projesi kapsamında 3 ülke gençleri,Nevşehir’de bir araya geldi.Nevşehir Belediyesi’ni ziyaret eden gençlere Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf  Kaya,bölgenin tarihi ve doğal birikimlerine yönelik bilgiler aktardı.

Farklı kültürlerdeki gençleri bir araya getirerek, geçmiş dönemdeki hayat şartlarını bugünkü hayat şartları  ile karşılaştırmak ve gençlere gelecek dönemlerde nasıl bir beklenti içerisinde olduklarını belirlenmesine yönelik olarak Nevşehir Özel kardelen Koleji öğrenci ve öğretmenlerince Comenius Projesi kapsamında  hazırlanan Zaman Kapsulü projesi çerçevesinde Slovakya,Portekiz ve Polonya’dan 11 sı öğrenci 11 i de öğretmen olarak 27 kişilik heyet,Nevşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

Özel Kardelen Koleji Genel Müdürü  Ali Kaplan’ın da hazır bulunduğu ziyarette, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı  Yusuf  Kaya tarafından,Belediye Meclis toplantı salonunda karşılanan öğrencilere çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Heyetin Nevşehir’de bulunmasından dolayı mutluluk duyduklarını belirten Kaya, Kapadokya bölgesinin tarihi,doğal ve kültürel değerlerine ilişkin bilgiler aktardı.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.