banner461
banner195

4 Yılını Doldurmuş Olan İdarecilerin Puanlamaları Sürüyor

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç, milli eğitime bağlı okullarda idarecilerin puanlamalarının sürdüğünü açıkladı.

4 Yılını Doldurmuş Olan İdarecilerin Puanlamaları Sürüyor
17 Haziran 2015 Çarşamba 16:29

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç, milli eğitime bağlı okullarda idarecilerin puanlamalarının sürdüğünü açıkladı.

Urgfenç, “Müdürlük görev süresinin uzatılmasına ilişkin değerlendirme sürecinde ilçe millî eğitim müdürü, eğitim kurumundan sorumlu şube müdürü ve insan kaynaklarından sorumlu şube müdürünün, değerlendireceği okul müdürü ile en az altı ay süreyle çalışmış olması gerektiğinden altı ayını doldurmamış olan değerlendiricilerin vermiş olduğu puanlar alınan puandan düşüldükten sonra mevcut değerlendiricilerin puanlarının toplamına göre yapılacaktır. Milli Eğitim Müdürlükleri şu anda dört yılını doldurmuş idarecilerle ilgili puanlamaları yapmaktadır. Aynı uygulamanın 2014 Yılı içerisinde puanlaması yapılmış olan ve bir kısmı öğretmenliğe döndürülmüş olan okul müdürleri için yapılıp yapılmayacağını bekleyip göreceğiz. Ama aynı işlem önceki okul müdürlerine de uygulanırsa bazı okul müdürlerinin barajı geçmesine neden olacağı gibi bazılarının da puanlarında düşmelere sebep olacaktır. Anayasa Mahkemesinin bu günlerde verebileceği karar okul müdürlerini olumlu yönde etkiler. Her ne kadar Anayasa Mahkemesi Kararları geriye yürümese de hukuki süreci tamamlanmamış olan okul müdürlerinin görevlerine dönmelerini sağlayacaktır.Müdürlük sınavının yeniden getirilmesi ve sınav puanıyla atamaların yapılması bu sorunların önüne geçecektir” ifadelerinde bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.